Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi ile İlgili Kaymakamlıktan Bilgilendirme

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesinin imkânları ölçüsünde yürüttüğü hizmette, herhangi bir aksama bulunmamakta olup imkânlarının geliştirilmesi için gerekli faaliyetler hastane idaresi tarafından etkin bir şekilde devam ettirilmektedir.

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi ile İlgili Kaymakamlıktan Bilgilendirme

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı, bir yerel gazetede yer alan “Ereğli Devlet Hastanesi, Yetersiz mi Kalıyor?” başlıklı haberle ilgili olarak yazılı bir açıklama gönderdi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nin hazırladığı açıklamada, iddiaların doğru olmadığı belirtildi.

Açıklama "Yerel basında yer almaya başlayan ve son olarak “Ereğli Devlet Hastanesi, Yetersiz mi Kalıyor?” başlıklı haberin içeriğinde bulunan iddialar hakkında bilgilendirme zarureti oluşmuştur. Buna göre; -Hastane havalandırmalarında herhangi bir arızanın bulunmadığı, hastanenin tüm birimlerinde havalandırmaların aktif olarak hizmet verdiği, -Kemik Dansitometri cihazının arızasının giderilemeyecek olması sebebiyle yeni Kemik Dansitometri cihazı alınması gerektiği ve bu cihaz alım yetkisi bakanlıkta olan cihazlar içerisinde yer aldığından, Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesine alınacak olan Kemik Dansitometri cihazının da içinde bulunduğu cihaz alım ihalesinin 28.06.2019 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacağı, -Hastanelerde ortaya çıkan geçici veya kalıcı cihaz ihtiyaçlarının öncelikle il içerisinden karşılanması şeklindeki Sağlık Bakanlığı talimatına istinaden Çaycuma Devlet Hastanesindeki Efor cihazının arızalanması sebebiyle, Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesinde bulunan iki efor cihazından bir tanesi Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğünün bilgisi dahilinde Çaycuma Devlet Hastanesine gönderilip, Çaycuma Devlet Hastanesinin Efor cihazının tamir edilmesiyle 22.05.2019 tarihinde geri alınmış olduğu, Sonuç olarak Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesinin imkânları ölçüsünde yürüttüğü hizmette, herhangi bir aksama bulunmamakta olup imkânlarının geliştirilmesi için gerekli faaliyetler hastane idaresi tarafından etkin bir şekilde devam ettirilmektedir"


Kaynak:EREĞLİ ÖNDER GAZETESİ

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 13 ay Önce

EFOR CİHAZI EKSİKLİĞİ,İDARENİN YETERSİZLİĞİDİR.KANIMCA DERHAL İLGİLİLER HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILMALIDIR. BAKANLIK DERHAL HAREKETE GEÇİP GÖREVDEN ALMALARA BAŞLAMALIDIR. SAYGILARIMLA.

bilen de bilmeyen de konuşuyor
bilen de bilmeyen de konuşuyor - 13 ay Önce

Efor cihazı alım yetkisi sadece bakanlıktadır, birçok tıbbi cihaz için bu durum böyledir. İdarenin elinde para olsa bile bu tip cihazları kendi kafasına göre ALAMAZ.

SIRADAKİ HABER