İl Sağlık Müdürü Atamaları Değişecek

İl Sağlık Müdürü Atamaları Değişecek

Sitemizde olmayan özel haberler sosyal medya hesaplarımızda !

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık NET'i Facebookta Takip Etmek İçin Tıklayın 

Personel Sağlık NET'i Twitter'dan Takip Etmek İçin Tıklayın

28 Mayıs 2019 tarihli personel sağlık net haberine '' Sayıştay : Sağlık Müdürü Sözleşmeli Olmaz'' dikkatlerinizi çekmek istiyoruz. 

5442 sayılı İl İdaresi Kanununa göre illerde var olan  6 ana müdürden biri olan yani , İl İdare Şube Başkanı olan İl Sağlık Müdürünün 2451 sayılı Kanun doğrultusunda müşterek kararname ile atanması gerekir. Bakan ile yapılan sözleşme ile görevlendirilen kişiler  il idare şube başkanı vasfı taşıyamaz. 

Personel Sağlık Net'in edindiği bilgiye göre milyonluk imzaların atıldığı, Sayıştayın da uyardığı bi konuda harekete geçildi. Yapılan çalışma ile 81 ilin Sağlık Müdürü 657'nin 88 ve 86. maddelerine göre sözleşmesiz olarak normal şekilde görevledirilecek yada Cumhurbaşkanı kararnamesi ile atanacak. Kararname ile atananların görevden alınmasında sıkıntı yaşandığı için öncelikle 657'nin 88 ve 86. maddeleri işletilecek. 

Bu bir personel sağlık net haberidir. 

haber yayın tarihleri : 28 Mayıs 2019- 20 Haziran 2019


 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 12:46

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
tebrikler
tebrikler - 5 ay Önce

sağlıkta iyi şeyler olmaya başlıyacak gibi.

BAYBURT
BAYBURT @tebrikler - 5 ay Önce

İl sağlık müdürünün de değişmesi gerekiyor ya da zihniyetinin

Sağlık personeli
Sağlık personeli @tebrikler - 5 ay Önce

Sivil toplum örgütleri güçlü olan ünvanların ( uzm tabip, tabip, dişlemiş, eczacı) dışında kalan sağlık bakanlığı personeli hiç umutlanmasın. Şimdiye kadar böyle olmadımı?

Sağlık Olsun
Sağlık Olsun - 5 ay Önce

Sağlık yönetiminde 2011 den bu yana yaşanan ayrıştırma ve ayrışma özellikle sağlık personelini hem yormuş hem de bıktırmıştır. Taşra teşkilatının yapılanması, sözleşmeli md, md yrd, uzman vb. Tüm kadroların tekrar ele alınması gereklidir. Kişi bu ücretleri ve makamı kaybetmemek için gerekeni???yapıyor. Adalet, liyakat, emek, alın teri boş...

SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

UMARIM HER ŞEY GÜZEL OLACAK. SAYGILARIMLA.

SELİMCAN
SELİMCAN @SELİMCAN - 5 ay Önce

KARİZMA LÜTFEN BURNUNU KARIŞTIRMAYI BIRAK:))))))). SAYGILARIMLA.

Karizma
Karizma @SELİMCAN - 5 ay Önce

Devir değişti avucunuzu yalamaya devam edeceksiniz Selim can can can

KARABÜK ESKİPAZAR
KARABÜK ESKİPAZAR - 5 ay Önce

KARABÜK ACİLEN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR;SAĞLIK SON BEŞ YILDA ÇOK GERİLEDİ HASTANELER BORÇ BATAĞINDA.LİYAKATSİZ BECERİKSİZ,KORKAK YÖNETİCİLERLE BU İŞ OLMUYOR ACİLEN DEĞİŞİM ŞART.

5835
5835 @KARABÜK ESKİPAZAR - 5 ay Önce

SİVAS ta aynı durumda

kars36
kars36 - 5 ay Önce

kars il sağlık müdürlüğüde acilen değişmeli .icraat yok liyakatsız yöneticiler sayesinde hastanede çalışan ne kadar ebe hemşire varsa il sağlıkta yada tsm de .köy sağlık evleri boş ordaki ebelerde ya tsm de yada müdürlükte.sorarım sayın bakanım bu görevlendirmeler çkys ye girilse de kim nerde çalışıyor bi görseniz.

3636
3636 @kars36 - 5 ay Önce

kars36 çok doğru tespit..karsta liyakat adaletten yoksun yönetim..hastanedeki tüm personeli müdürlüğe çektiler yada tsm ye ...personel mutsuz umutsuz ...mesleki motivasyon yok...kars halkına sorun sağlık tan memmun mu. osmanlı daki gibi tekbili kıyafetle sormasını isterdim.çalışana da halkada ...sendika görmez siyasi de ilgilenmez .kaçan kurtulur karstan

çok önemli
çok önemli - 5 ay Önce

bu durumda yazılanlara göre; peki bu zamana kadar usülsüz olarak çalışan il Sağlık Müdürü ve tabiki buna bağlı diğer usulsüz çalışmış olan başkan, başkan yrd ve uzmanlık sisteminde çalışanlardan maaşları rücü edilecek mi? nasıl bir ceza alacaklar?

Hukuk
Hukuk - 5 ay Önce

Sözleşme süresince alınan maaşlar ne olacak?

Megaşehir
Megaşehir - 5 ay Önce

İstanbul İSM acil atama bekliyor.Tarihin en kötü yönetimi iş başında müdür bey protokol toplantıları ve zaten yıllardır açık olan sağlık tesislerinin ilave poliklinik odası,abdesthane ,gasilhane gibi kısımlarının açılışların yapmak ile meşgul işler yürümüyor. Üst Ekip liyakatsiz Özellikli sağlık hizmeti nedir,Acil sağlık hizmet nedir, Koruyucu sağlık hizmeti nedir komple bihaber.

İstanbul
İstanbul @Megaşehir - 5 ay Önce

İstanbul ne zaman iyiydi ki? Son 10 yıla bakın hep kötüye gitti. Dağ gibi sorunlar var. Hantal bir yapısı olan il yönetimi 6 binaya dağılmış. Daha kiralık binalardan kurtulamadılar.Liyakat desen mumla ara. Açık öğretim mezunları uzman oldu, profesörlerin amiri oldu.


SIRADAKİ HABER