Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilikte yaşa takılanlar hakkında "Bizim gündemimizde yok"

Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilikte yaşa takılanlar hakkında "Bizim gündemimizde yok"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir araya geldiği, Ak Parti'li milletvekillerinden gelen talepler içerisinde Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) konusu da yer alıyordu.

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili bir düzenleme olup olmayacağının sorulması üzerine de Erdoğan "Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız" dedi. Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da, EYT'li bir milyon 300 bin kişi olduğunu, bu kişilerin emekli edilmesi durumunda ileride hazineye 60 milyar lira yük getireceği bilgisini verdi.

Türkiye


YORUM EKLE
YORUMLAR
MAĞDUR
MAĞDUR - 1 hafta Önce

EYT çıksa bile bir çoğu emekli olmaz,olamaz.Suriyelilere ve vergilerini sıfırladığınız firmalardan eyt ye paramı kalır.30 milyar dolar harcandı suriyeli kaçaklara. eyt için 10 milyar dolar yetiyor onlar yan gelip yatsın 30 sene bu ülkeye hizmet edene yok. şimdi adalet mi bu.

SELİMCAN
SELİMCAN - 1 hafta Önce

BENCE DE GÜNDEME ALMAYA GEREK YOK. NASIL OLSA SEÇİMLERİ DE BİTİRDİK. SAYGILARIMLA.

MURTRAZA
MURTRAZA - 1 hafta Önce

twitterden aylardır koro halinde fetönün itleriyle, bir olup eyt, eyt diyenler artık bir yerlerinizi kırar üzerine oturursunuz. OH BE...

SIRADAKİ HABER