Başhekim ve Müdür Hastaneye Böyle Geldiler !

Başhekim ve Müdür Hastaneye Böyle Geldiler !

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamına Hastane Başhekimi Mehmet Duran ve beraberindekiler gözlerini kapatarak bir polikliniğe gitmeye çalıştı.

Bu kapsamda hastane yönetimi engelli bireylerin hayatını kolaylaştırabilmek için onlarla empati kurmayı denedi. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, Kalite Hizmetleri Müdürü Mustafa Dener, İdari Mali Hizmetler Müdürü Kadir Oruç, Müdür Yardımcısı Tuğba Çoşkun ve Sosyal Etkinlik Birim Sorumlusu Figen Geçgel görme engelli bireyleri daha iyi anlayabilmek için gözleri kapalıyken ellerinde beyaz bastonla hastane dışından danışmaya kadar yürüdü. Engelli bireylerin gün içerisinde karşılaştıkları zorluklarla nasıl mücadele ettiklerini empati kurarak anlamaya çalışan devlet hastanesi yönetimi ve personelleri tekerlekli sandalye ile de poliklinikler arasında dolaştı

"CİDDİ SIKINTILARLA KARŞILAŞABİLİYORUZ"
Yapılan etkinlikle ilgili bilgiler veren Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, hastane bünyesinde 2 bin 400 çalışanın bulunduğunu bunun ise 100'e yakının engelli birey olduğunu söyledi. Sosyal Etkinlik Birimi'nin engellilere karşı farkındalık oluşturmak için böyle faaliyet düzenlediğini kaydeden Duran; "Biz de bugün yöneticiler olarak böyle bir senaryo hazırlamış olduk. Ayrıca bugün akşam engelli arkadaşlarımıza iftar yemeği vereceğiz. Tabi bizim amacımız engelli çalışanlarımızın ve hastalarımız için her zaman daha fazla bir şeyler yapabilmek. Kendi karanlığınızda aydınlık dünyamızı yaşamımıza fırsat verin diyorum. Gerçekten engelli olmak zor bir şey. Allah kimseyi bir organında mahrum etmesin. Gerçekten görmek ayrı bir olay. Yıllardır bildiğimiz bir mekanda bile ciddi sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz" dedi.

"KARANLIKTA KALMANIN NE OLDUĞUNU İNSAN DAHA İYİ ANLIYOR"
Senaryo gereği tekerlekli sandalye ile hastanede dolaşan Destek Kalite Hizmetleri Müdürü Mustafa Dener de, tekerlekli sandalye ile ilerlemenin kötü bir his olduğunu ifade etti.

Dener konuşmasına şöyle devam etti; "Hepimiz engelli adayıyız diyorlardı biz bunu bir senaryo ile yaşamış olduk. Ben yürüme engelli olan bir vatandaşı canlandırdım. Gerçekten birinin beni iterek götürmesi ya da yürümekten zorlanmak çok kötü bir histi. O arkadaşlarımızı şuan daha iyi anlıyorum. Hocam ise görme engelliyi canlandırdı. Ben evde elektrikler kesildiği zaman ayağımıza her zaman bildiğimiz sehpanın birle çarptığını görünce hakikaten karanlıkta kalmanın ne olduğunu insan daha iyi anlıyor."

Sitemizde olmayan özel haberler sosyal medya hesaplarımızda !

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık NET'i Facebookta Takip Etmek İçin Tıklayın 

Personel Sağlık NET'i Twitter'dan Takip Etmek İçin Tıklayın

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 6 gün Önce

BENCE AYNISINI POLATH ALEMDAR'DA YAPABİLİR:))))) SAYGILARIMLA.

33
33 - 6 gün Önce

Idareci böyle olmalı.kibirden egodan arınmış empati sahibi.tebrikler.Keske Mersine de böyle mütevazi biri müdür olarak gelir

Mersin
Mersin @33 - 4 gün Önce

Kesinlikle doğru mersinde acil değişikliğe ihtiyaç var.

Dsh
Dsh @33 - 5 gün Önce

Kesinlikle MERSIN adil biri acilen gelmeli.kararlarini yanındaki bir kac kişinin yankı yönlendirmelerine esir olan idareci olmamali

Att
Att - 6 gün Önce

İyi düşünmüşler ama klasik sosyal medya idarecisi. Hemen foto çek, sağa sola at, yerel medyaya haber uçur. Acaba samimi bu arkadaşlar.?

Figen geçgel
Figen geçgel - 6 gün Önce

Sosyal etkinlik birimi diye bir birim yoktur.tıbbi sosyal hizmet birimi diye düZeltirseniz sevinirim.emeğe saygı lütfen

SIRADAKİ HABER