112'de arabasını yıkayınca gazeteye haber, soruşturmaya konu oldu

112'de arabasını yıkayınca gazeteye haber, soruşturmaya konu oldu

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL / Ziya Türk’ün Haberi

Her gün şahsi araçlarını yıkayan bazı 112 Acil Yardım İstasyonu personeli, görenlere “Burası 112 Acil Yardım İstasyonu mu, oto yıkama servisi mi” dedirtti.

Hemen hemen her gün özel araçların yıkandığı112 Acil Yardım İstasyonu önünde oluşan su birikintileri, geçen araçlar tarafından vatandaşların üzerine sıçratılıyor. Kirli su banyosu yapan vatandaşlar ise nereden geldiğini anlayamadıkları su birikintisinin gazabına uğramış oluyor.

BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU
Taşeron kapsamında çalışan personeli ile yaptığı toplantılarda personele su israfı yapmamaları, gereksiz yanan elektrikleri söndürmeleri konusunda uyarılar yapan Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik, taşeron kapsamında olmayan diğer personelden tasarruf yapmalarını istemiyor mu?

Bir yandan tasarruf yapılması talebi, diğer yandan ise Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki 112 Acil Yardım İstasyonu önünde araç yıkandığını görenler, "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" diyerek çelişkiye dikkat çekiyor.

112 İSTASYONU PERSONELİ NE İÇİN MAAŞ ALIYOR?
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki 112 Acil Yardım İstasyonunu araç yıkama istasyonuna çeviren bazı 112 personeli, acil vakalara müdahale etmek için mi yoksa araç yıkamak için mi maaş alıyor?

Araç yıkayacak kadar boş vakti olan 112 Acil Yardım İstasyon personeli, araç yıkamadığı zamanlarda ne yapıyor? Yoksa 112 Acil Yardım İstasyonlarında ihtiyaç fazlası personel mi çalıştırılıyor?

Müdürlükten açıklama geldi;

“05.08.2019 tarihinde Van Postası Gazetesi’nde yayımlanan Van Eğitim Araştırma Hastanesi kampüsü içerisinde bulunan 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu ile ilgili haber, Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından değerlendirilmiş ve aynı gün kusuru olabilecek personeller hakkında gerekli idari tahkikat başlatılmıştır.

Van il sağlık müdürlüğünün önceliklerinden birisinin 112 Acil sağlık hizmetlerinin vatandaşlarımıza en hızlı ve en kaliteli şekilde ulaşmasını sağlamak olduğu unutulmamalıdır.

Sağlık teşkilatının 7 gün 24 saat büyük bir özveri ile her türlü zor şartlarda görevini gayretle yürüten acil sağlık hizmetleri personellerinin emekleri takdirle karşılanmaktadır.

Van il sağlık müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunmanın birinci önceliğimiz olduğu kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: Van Postası Gazetesi

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçı
saglıkçı - 12 ay Önce

maşşAllah yaptığınız habere bak döşemişiniz.tamam yaptıkları yanlış ama ,uğraştığınız kesimde yanlış,,eğer yiyorsa...tıpanız yukarı kesimlerle ugraşında onların açıklarını ortaya çıkartın,yok çıkartamıyosanız hiç bir insanın günahını ortaya çıkartmayın çıkartmayın ki kul hakkına girmeyin haberci bey..sizleri Allaha havale ediyorum....

Can başkan
Can başkan - 12 ay Önce

Gazeteci bey neden 112 sürücülerin hergün ambulansı yıkadığını hastalara temiz ortam sunduğunu yazmıyorsun kafana göre dişi ağrıyana bile giden ambulansı boş yere lüzumsuz haracayanların haberini yapmıyorsun. Neden ambulans sürücüleri asgari ücretten az maaş aldığını yazmıyorsun neden sürekli şiddette maruz kaldığımızı yazmıyorsun neden kaskosu varlen araçları sürücülere rücu eden hiç bir hatası bile olmadığı halle ambulansın parasının sürücülere ödettiğini yazmıyorsun neden ihale yolu ile alınan navigasyon araç kamerası vs vs vs lerini düşük alacakken milletin parasını tüyü bitmemiş yetimin hakkını gasp eden o yüksek yöneticileri yazmıyorsun sen ne iş yapıyorsun

...
... @Can başkan - 12 ay Önce

ya bu kendini gazeteci sanan duyarlı şahıs şovmen hani şu benim vergilerimle maaş alıyorsun cinsinden. vaka olmayınca ne yapıyorlar acaba diyor ya beyin olsa ama yok o zaman vaka olmadığı zaman gelip sana masaj yapsınlar.

SELİMCAN
SELİMCAN - 12 ay Önce

ŞOFÖR,EKMEĞİNİ YEDİĞİ TEKNESİNİ YIKIYOR. SAYGILARIMLA.

bu site ömrünü doldurdu
bu site ömrünü doldurdu - 12 ay Önce

112 personeli, acil vakalara müdahale etmek için mi yoksa araç yıkamak için mi maaş alıyor?
Araç yıkayacak kadar boş vakti olan 112 Acil Yardım İstasyon personeli, araç yıkamadığı zamanlarda ne yapıyor?
bu cümlelerle bu sitenin sağlık personeline bir faydasının olmadığı olamayacağı işine gelen haberi işine geldiği gibi manşetten görerek anlaşamadığı personeli zor durumda bırakacağını zannetmek gibi gerizekalı bir düşünce içinde olduğu aşikar. Kurumlarda sendikacılık mı oynuyorsunuz particilik mi oynuyorsunuz değerli editörler bilmiyorum ama sizden bi halt olmaz

Sağlık emekçisi
Sağlık emekçisi - 12 ay Önce

Herkesi gazeteci yaparlarsa, kendini bilmez biri böyle ufak bir hatayı büyükmüş gibi gösterir, oysa 112 emekçilerinin nasıl zorluklar ile mücadele ettiğini ve nasıl bir özveride bulunduklarını hatırlamayıp, böyle bir masumane bir hatayı büyütmesi seviyesini gösterir.

ert
ert - 12 ay Önce

sipariş haber gibi geldi bana özel hazırlamışlar sanırım.

Sağlıkçı 21
Sağlıkçı 21 - 12 ay Önce

112 elemanı her gün ambunsı yıkar temizler canla başla çalışır. Vaka yokken kullandığı bir avuç su mu göze batmış. Diğer israflarıda keşke haber yapsaydınız. Bu sayfaya bu haber yakışmadı.

Teknisyen80
Teknisyen80 - 12 ay Önce

Güya Sağlık personelini bilgilendirici haber yapacak site olacaktı, aleyhine haber yapmakta nasıl bir kafadır, editöre sormak lazım kime yaranmaya çalışıyorsun diye haber değeri bile yok bu durumun aynı hesaba göre sizde ofisinizde şahsi telefonunuzu şarj etmeyin.


SIRADAKİ HABER