Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekim yardımcısıyken Kocaeli Şehir Hastanesi açılışında Kurucu Koordinatör Başhekimlik yapan daha sonra bu görevi bırakıp İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Aziz Çardak, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi oldu.

Tecrübesi ve sevilen kişiliği  ile daha önce Kocaeli Devlet Hastanesinde başhekim yardımcılığı,  Kamu Hastaneleri Hizmetleri  Başkan Yardımcılığı ve Kocaeli Şehir Hastanesi Kurucu Başhekim Vekilliği görevlerine atanan Çardak, Kocaeli Şehir Hastanesi'nde görev yaptığı kısa zaman dilimi içerisinde de çalışanlar tarafından çok sevilmiş ve çok büyük bir çalışan topluluğunun vedası ile görevinden ayrılmıştı. Aziz Çardak'ın doktorluk ve yöneticilik tecrübesi, yetkinliği ve sevilen kişiliği sebebi ile Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne Kurucu Başhekim olarak atandığı öğrenildi.

Törene, Kocaeli Sağlık İl Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, İl Sağlık Müdürlüğü Başkan ve Başkan Yardımcıları, Kamu Hastaneleri Başhekimleri ve diğer sağlık yöneticileri katıldı.

Pehlevan, Acar'a teşekkür etti, Çardak'a başarı diledi

Görevini devreden Uz. Dr. Sertan Acar’a teşekkür plaketi veren Sağlık İl Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, yaptığı konuşmada, "Sertan Bey, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne önemli hizmetler vermiş, çalışkan ve başarılı bir arkadaşımız. Yeni Başhekimimiz Op. Dr. Aziz Çardak’ın da bu başarıyı sürdüreceğine inanıyor, yeni görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Görevi devralmaktan mutluluk duyuyorum

Yeni Başhekim Op. Dr. Aziz Çardak, törende yaptığı konuşmada, "Bu görevi devralmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. İl Sağlık Müdürümüz ve yönetim ekibine teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Başhekim Değişti Başhekim Değişti

Kaynak: rss