AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye’nin 81 ilinde teşkilatlanan ve şube açılışlarını ardı ardına gerçekleştiren Genç Sağlık Sendikasının yeni durağı Kırıkkale oldu. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için yaptığı çalışmalarla isminden sıkça söz ettiren Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz GÜMÜŞ ve yönetimi kısa sürede şube yeter sayısına da ulaşarak bir başarıya daha imza attı. Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya ve beraberindeki heyetin katılımı ile coşkulu bir açılış töreni gerçekleştirildi. 

TÜRKİYE'NİN EN HIZLI BÜYÜYEN SENDİKASIYIZ

Geçici görevlendirmelerin kanuna ve mevzuata uygun olup olmadığı acilen araştırılmalı Geçici görevlendirmelerin kanuna ve mevzuata uygun olup olmadığı acilen araştırılmalı

Törende konuşan Şube başkanı Cengiz Gümüş,Yeni nesil sendikacılık anlayışıyla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini koruma ve geliştirme hedefi ile çıktığımız bu meşakkatli yolda adeta bir kar topu misali büyüyerek yalnızca 1,5 senede Türkiye’nin en hızlı büyüyen sendikası olmuş bulunmaktayız. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın senelerdir süregelen sorunlarının çözümü, insan onuruna yaraşır bir hayat sürdürebilmeleri için adil ücret dağılışının sağlanması, özlük, mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ve sahada yaşanan personel eksikliği nedeniyle oluşan yoğun iş yükü stresinden uzaklaşarak sosyal hayatın içinde yer alabilmeleri için var gücümüzle eylem ve projelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Evrensel hak ve hukukun çatısı altında bir araya gelen; her koşulda, her afette en ön safta mücadelesini sürdüren yüz binlerce sağlık çalışanımızın sesini, hiçbir haksızlığa, hukuksuzluğa, liyakatsizliğe boyun eğmeden her meydanda, her platforma haykırmayı sürdüreceğiz.
Biz, sağlık çalışanlarının umudu, güçlü yarınlarıyız, Dün binler, bugün on binler, yarın yüzbinleriz, Biz Genç Sağlık Sendikasıyız, ifadelerine yer vererek başta Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.


 

Kaynak: rss