Yaklaşık 2 yıl önce bir grup sağlık çalışanı tarafından kurulunan Genç Sağlık Sendikası bugün sağlıkta irili ufaklı 50 den fazla sendika arasından 3. oldu. 

personel sağlık net

Başlangıçta atama bekleyen sağlık çalışanlarının sorunlarını ele alan Osman KAYA ve arkadaşları şimdi tüm sağlık teşkilatının sorunlarını dile getirip yenilikçi politilalar geliştiriyorlar.  Sendika sağlık çalışanlarından aldığı güçle 81 ilde teşkilatlanıp en çok üye yapan sendika haline geldi. 

Üye Yapıp Bırakmıyorlar

Sağlıkta genelde sadece sendika yönetim kadrolarının katıldığı toplantı , konferans ve tatil gibi organizasyonlara Genç Sağlık SEN'de üyelerde katılabiliyor. 

1,5 yılda sayısız il sağlık müdürü ve başhekimi ziyaret eden sendika genç kadrosu ile yorulmadan çalışıyor.  Üyeleri için hem illerde hemde merkezde avukatlık hizmeti veren sendikanın kazanılmış yüzlerce davası var.  

Rüştünü İspatladı

Daha önce büroksasiden randevu alma konusunda sıkıntı yaşayan sendika artık bakan yardımcıları,   genel müdürlerle, valilerle rahatlıkla görüşebiliyor.  Genel merkezlerinde milletvekilleri ve  eski bakaları ağırlıyor 

Yetkiyi Aldı

Genç sağlık sen son yapılan sayımla birçok ilde ve ilçede en yüksek üyeye sahip sendika oldu. Edirne'den Hakkari'ye  birçok ilde ciddi üye sayısına ulaştı.

Günün 24 saati üyeleri için koşturan genç sağlık sen'in kısa sürede ülke genelinde yetkili alması bekleniyor. Herhangi bir siyasi oluşumla bağı olmayan sendikanın ülkemizde sendikal anlayışa yeni bir çizgi getireceği açıktır. Sadece üyeye odaklı, kendi menfaatlerini düşünmeyen sendika , ülke geneli 50 binde fazla üyesi ile rakiplerinin her türlü baskı ve mobbinge rağmen güçlü ve kararlı şekilde büyümeye devam ediyor. 

Bayramda 9 Gün Tatil Sağlık Çalışanlarına Fayda Sağlamıyor Bayramda 9 Gün Tatil Sağlık Çalışanlarına Fayda Sağlamıyor

Editör: Sercan Yılmaz