AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Grup başkan vekili Abdülhamit Gül başkanlığında Türkiye Büyük Millet Meclisinde toplanan Gaziantep Milletvekilleri Gaziantep'in Sağlığını masaya yatırdılar. 

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi 4 yılda 14 milyon 140 bin hastayı ağırladı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi 4 yılda 14 milyon 140 bin hastayı ağırladı

TBMM'de AK Parti ve MHP milletvekilleri, İl Başkanı Gaziantep Sağlık Müdürü Dr. Beytullah Şahin'den birifik alarak Şehrin sağlık sorunlarını tartıştılar. Geçtiğimiz hafta içersinde sağlık bakanlığı tarafından Gaziantep'e 2 bin ebe ve hemşire atamalarının ardından, Şehir Hastanesi ve Kamu hastanelerinden personel sıkıntısı nedeniyle aksayan konuları ve personel ihtiyacı konusunda bir rapor hazırlayan vekilleri sorunun çözülmesi için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'dan görüşecekler.

Grup Başkanvekil Abdülhamit Gül'ün odasında bir araya gelen AK Parti Milletvekillerin Gaziantep İl Başkanı Murat Şerbetçi ile birlikte istişare toplantısı yaptılar.  

 

www.memohaber.com haber merkezinin edindiği kulis bilgilerine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yaklaşık 6 ay önce hizmete giren ve yüzde 75'lik kısmı faliyette olan 1875 yataklı Gaziantep Şehir Hastanesinin tam kapasiteyle hizmet verebilmesi için personel ihtiyacını, Gaziantep'te yapımı devam eden kamu hastanelerinin inşaat durumlarını, birçok aile sağlık merkezlerinde aile hekimleri sayılarının artırılması, Kamu hastanelerinde yoğun bakım üniteleri yatak sayılarının artırılması ve burda görev yapacak hemşire ve teknisyen ihtiyaçlarının acilen çözülmesi, depremde yıkılan Dr. Ersin Arslan hastanesi yerine yapılacak 400 yataklı yeni bir hastanenin ne zaman yapılacağı ve özel hastanelerin acil servis ve yoğun bakım ünitelerinde vatandaşlardan yönetmenlik dışı alınan yüksek paralara alan kurumlara karşı ne gibi yaptırım uygulanacağı konularının görüşüldüğü Türkiye Büyük Millet Meclisindeki toplantı yaklaşık iki saat sürdü.

Gaziantep'in sağlık sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda Milletvekilleri Gaziantep İl Salık Müdürü Dr. Beytullah Şahin'e çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür ettiler.

 

Kaynak: rss