Vozol 12000 Aromaları Vozol 12000 Aromaları

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Temmuz ayında atanması beklenen yeni rektör için adaylar ortaya çıkmaya başladı.

Alim Yıldız’ın görev yaptığı iki dönem boyunca birçok alanda geri giden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü için adaylığını açıklayan ilk isim Prof. Dr. Hilmi Ataseven olmuştu.

Hilmi Ataseven’in ardından rektörlük için adaylık açıklamasında bulunan bir diğer isim de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yılmaz oldu.

Bir dönem  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde Başhekimlik görevini de yürüten Yılmaz, ÖNDER Sivas İmam Hatipliler Derneğine gerçekleştirdiği ziyarette konuştu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin rektör seçimleri için aday olduğunu söyleyen Yılmaz, “Çok sevdiğim şehrime, üniversiteme hizmet etmek için adaylığımı açıklıyorum” diye konuştu.

ÖNDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İkbal Genç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yılmaz’a çıkmış olduğu yolda başarılar diledi.

Kaynak: rss