38 yaşındaki Asena, AK Parti’den Diyarbakır Yenişehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Bölge hastanesi konumundaki Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim olduğu dönemlerde sağlık alanında başarılı çalışmalar yapan Asena, ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik destekleriyle de biliniyor.

“YENİŞEHİR BENİM HAYATIM”
Doğup büyüdüğü Yenişehir’e hizmet etmek istediği için aday olduğunu belirten Asena, ”Aziz Diyarbakır
Diyarbakır’da sağlık ve sosyal alanlarda yürüttüğüm çalışmalarımı doğup büyüdüğüm ilçe olan Yenişehir’de Ak Parti belediye başkan adayı olarak yürütmeye devam edeceğim.Bir Diyarbakır aşığı olarak desteğinize talibim.Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin” değerlendirmesinde bulundu.

Zejula İlacını SGK Karşılıyor Mu? Zejula İlacını SGK Karşılıyor Mu?

DOC. DR. MUHAMMED ASENA KİMDİR?
Doç Dr.
Muhammet Asena 11 Temmuz 1986 yılında Diyarbakır Yenişehir’de doğdu. İnönü ilk öğretim okulunda başladığı öğrenimini Diyarbakır Anadolu Lisesinde sürdürdü. Diyarbakır Anadolu Lisesinde tamamladığı ortaokul ve Lise eğitiminden sonra 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde mezun oldu. Kısa bir süre acil hekimi olarak görev aldıktan sonra Dicle üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıklarında uzmanlık eğitimine başladı. 2015 yılında Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak göreve başladı. 2016 yılında aynı hastanede Başhekim yardımcısı oldu ve 2018 yılına kadar başhekim yardımcılığı görevini yürüttü. 2018 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Öğretim Üyesi oldu. 2020 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim olarak göreve başladı. 2021 yılında Doçentlik unvanını alan Asena 2022 yılı Ekim ayına kadar Başhekimlik görevini yürüttü. Sözleşme süresi sona eren Asena 2022 yılı Ekim ayından bu yana Öğretim üyesi olarak görevini sürdürüyor.
Başarı ve çalışmalarını öğretim üyesi olarak sınırlandırmayan Muhammed Asena;
2020 yılında Doğu Pediatri Derneğinin kuruluşunda da yer alarak, 3 yıl boyunca Diyarbakır’da Ulusal düzeyde gerçekleştirilen Doğu Pediatri Kongresinde Kongre Başkanlığı ve Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Halen Doğu Pediatri Derneği Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir. Çocuk Sağlığı konusunda önemli projelere imza atan Doç Dr Muhammet Asena Doğu Pediatri Derneği genel sekreterlik görevi yanında Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneğinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. Türk Pediatri Kurumu, Milli Pediatri Derneği üyeliği ile Diyarbakır Tanıtım Vakfı ve Uluslararası Doktorlar Derneği gönüllü üyesi olarak faaliyetlerde bulunmaktadır.
Sadece görev sorumlulukları ile değil zaman zaman katıldığı sosyal sorumluluk projeleri, görev yaptığı süre boyunca sürekli yenilikler yaparak fark yaratması, gebe kadın, bebek ve çocuklar için ekstra mesai harcaması, büyük 2023 şubat depreminde üstün bir çaba ile tüm bölgenin yaralarını sarmak için faaliyete açtığı yardım merkezleri, sağlık alanında yaptığı çalışmalar, insani yardımlaşmalar ve benzeri durumlarda da memleket sevgisini kanıtlamıştır.
Doç. Dr. Muhammet Asena evli ve 2 çocuk babasıdır .     

Kaynak: rss