2019 yılından beri Pasinler ilçesine bağlı İbrahim Hakkı Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yapan başarılı hekim Dr. Furkan Soner Taş, Erzurum İl Ambulans Servisi Başhekimliğine atandı. 4 yıllık görev süresi boyunca ilçenin hastane hizmetlerini kaliteli ve verimli hale getirmek üzere yoğun çaba sarf eden Taş, çalışmalarını Erzurum İl Ambulans Servisinde sürdürecek.

Dr. Furkan Soner Taş kimdir?

Dr. Furkan Soner Taş 1990 yılında Erzurum’da doğdu. Ortaöğretim ve Lisans Eğitimini Erzurum’da tamamladı.

2016 yılında meslek hayatına başladı.

2016 -2019 yılları arasında pek çok hastanede Acil Servis hekimi, sorumlu hekim ve yöneticilik pozisyonlarında çalıştı.

2019 yılında Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesine Başhekim olarak atandı. 4 yıllık görev süresi boyunca ilçenin hastane hizmetlerini kaliteli ve verimli hale getirmek üzere yoğun çalışmalarda bulundu. Yaptığı çalışmalar İlçe Kaymakamlığı tarafından 3 başarı belgesi ile taltif edildi. 2023 yılında Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesindeki görevinden ayrılarak Erzurum İl Ambulans Servisi Başhekimliğine atandı.

Üniversite yıllarında STK ve Bilimsel Kongre çalışmalarına aktif rol aldı. 2016 yılından itibaren TTB üst kurul delegeliği görevini yürüttü ve TTB Merkez Konseyine muhalif, vatansever yönüyle ön plana çıktı.

4 yılda yapılan çalışmalar

Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesinde yürüttüğü görev süresince yapılan çalışmaları paylaşan Soner Taş, 4 yıllık faaliyetleri şöyle sıraladı:

“İyi derecede İngilizce bilen TAŞ, evli ve 1 çocuk babasıdır. Hastanemiz bölgenin ihtiyacı göz önüne alınarak D Grubu hastaneden C Grubuna yükseltildi. Acil Servis yeniden düzenlendi. Acil Servise ayrı bir yemekhane yapıldı.

Hastanemiz PDC sinde bulunan kadrolar tamamlandı. Kadın Doğum ve Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, İç Hastalıkları(2), Genel Cerrahi, Anestezi ve Reanimasyon, Aile Hekimliği, diyetisyen, 13 pratisyen tabip, 5 diş hekimi kadroları tamamlandı. Çalışma sürekliliği sağlandı.

Acil servis önündeki ağaçsız boş alan otopark olarak düzenlendi.2 adet ameliyathane hastane bünyesinde açıldı. Anestezi cihazları, ameliyathane masaları ve diğer biyomedikal cihazlar temin edildi.

Düzey yoğun bakım açıldı. Gerekli bütün cihazlar temin edildi. Doğumhane yeniden düzenlendi. TDL odaları yapıldı. Acil bebek sevklerinde kullanılmak üzere transport küvöz alındı. Acil Sevklerde kullanılmak üzere transport ventilatör temin edildi. 8 yataklı müşahede alanı oluşturuldu.

Bağımlılıkla mücadele faaliyetleri kapsamında sigara bırakma polikliniği kuruldu. Sterilizasyon birimi yeniden düzenlendi. Faal hale getirildi. Tam otomatik röntgen cihazı temin edildi. Diş tedavilerinde tanı konmasını kolaylaştırmak ve tedavi etkinliğini arttırmak için Panoramik Diş Röntgen cihazı temin edildi.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne aylar sonra atama yapıldı Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne aylar sonra atama yapıldı

Diş kliniğinde bulunan tedavi odaları kalite standartlarına uygun olacak şekilde izole( birbirinden bağımsız ve ayrı havalandırma sistemli) şekilde tasarlandı.  Diş kliniğinde kullanılmak üzere 5 adet yeni diş üniti alımı yapıldı. Diş kliniğinde kullanılmak üzere akrilik vakum kabini ve ultrasonik yıkama cihazı temin edildi.  Kadın Doğum Polikliniğinde kullanılmak üzere USG cihazı temin edildi.

Diyaliz biriminde kullanılmak üzere 2 adet yeni diyaliz cihazı temin edildi. Kapasite arttırımı için başvuru yapıldı.

Diyaliz birimi fiziki olarak iyileştirildi.  Duvarlardaki seramikler değiştirildi.  Endoskopi ünitesi kuruldu. Biyomedikal cihazları temin edildi. Laparoskopik Cerrahi cihazı temin edildi.

Hastanemizde yapılan tadilatlarda deforme olmuş PVC yerine seramik yapıldı. Tüm katlar yenilendi. Vatandaşlarımızın kullandığı tuvalet ve banyolar yeniden yapıldı.

Polikliniklerde yeniden düzenleme yapıldı. Boş alanlara yeni 3 adet poliklinik yapıldı. Deforme olmuş duvarlar seramik ile kaplandı.  Yatan Hasta servislerindeki odalar yenilendi. Yangın yönetmeliği kapsamında yeni yangın merdiveni yapıldı. Hastane dış cephesi izolasyonu yapıldı. Hastane iç mekan ve dış cephe boyası yenilendi.

Çocuk Polikliniği duvarları çizgi film karakterleri olan duvar kumaşı ile kaplandı.

Her branş için var olan dinlenme odaları yenilendi. Olmayanlar temin edildi.

Erzurum Büyükşehir Belediyemizin Fen İşleri Daire Başkanlığımızın destekleriyle hastane içinde kaldırım alanları yenilendi. 9000 m2 kaldırım yapıldı.

Temizlik işlerini hızlı ve kolay hale getirmek için binicili temizlik otomatı temin edildi. Teknik birim faaliyetleri için atölye yapıldı. Hastanemiz 2020 ve 2022 sağlıkta kalite standartları uygunluk denetimlerinde Erzurum ilinde birinci hastane olmuştur.”

Kaynak: