10 kişinin hayatını kaybettiği kazada otobüs şoförü tutuklandı 10 kişinin hayatını kaybettiği kazada otobüs şoförü tutuklandı

Eczane sahibi Şeyma Y. ve çalışanları, 20 Eylül 2023 tarihinde, Fehmi Ü. isimli bir kişinin tehdit ve saldırısına uğradı. Fehmi Ü., eczaneye girerek "1 milyon vermezseniz sizi mahvederim, haracımı istiyorum" şeklinde bağırarak tehditler savurdu ve daha sonra cinsel organını tutarak Şeyma Y.'ye doğru saldırmaya çalıştı. Olay, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

ECZANEYE ŞOK BASKIN

Olay günü, eczanede sahibi Şeyma Y., çalışan Tuğba T. ve ilaç mümessili Ramazan Ç. bulunuyordu. Fehmi Ü., sigara içerek eczaneye girdi ve içeriye sigara izmariti savurdu. Eczane çalışanı Tuğba T. tarafından içeri sigarayla girmenin yasak olduğu hatırlatıldığında Fehmi Ü., daha da öfkelenerek tehditlerini yineledi. Fehmi Ü. isimli şahıs cinsel organını göstererek eczane sahibi Şeyma Y.'ye saldırmaya çalıştı.

DEHŞETİN KAYDI VE YARGI SÜRECİ

Şeyma Y., yaşananları kayda alarak hızla panik butonuna bastı. Kayıtlar, soruşturma sürecinde delil olarak kullanıldı ve Fehmi Ü.'nün saldırgan tutumları tespit edildi. Olayın ardından eczaneye zarar verme, iş yerinde yağma ve cinsel taciz suçlarından dolayı Fehmi Ü. hakkında 9 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Odatv.com

Kaynak: rss