Diyarbakır’da sağlıkçılara kredi tuzağı! Antep’te banka çalışanı aralarında Diyarbakır’ın da olduğu illerde görev yapan sağlık çalışanlarını gönderdiği SMS ile kredi tuzağına düşürdü. Çalışanlar şikayetçi oldu.

Dolandırıcıların yeni adresi sağlık çalışanları oldu. İddiaya göre, Antep’teki bir kamu bankası çalışanı, banka ile maaş sözleşmesi imzalayan sağlık çalışanlarının telefonlarına kısa mesaj yollayarak, kredi başvurusu hazırladı.

 

Sağlık çalışanlarının telefonuna gelen kısa mesajda, “Değerli müşterimiz, size özel 200.000 TL, 12 ay vadeli yüzde 3,75 faiz oranlı krediniz hazır. İnternet şubesi ve …. Banka mobil başvurular-başvuru takip ürün başvurularım alanında kredinizi istediğiniz tutar ve uygun vadelerde kullanabilirsiniz” ifadeleri yer aldı.

Şikayetçi oldular

Hazırlanan mesajı tıklayan bazı sağlık çalışanları adlarına kredi kullanıldığını fark etti. Bankaya başvurarak kredi başvurusunu iptal eden sağlık çalışanları savcılığa şikayette bulundu.

Dr. Ersin Arslan, katledilişinin 12. yılında dualarla anıldı					Dr. Ersin Arslan, katledilişinin 12. yılında dualarla anıldı

Mesajla birbirlerini uyardılar

Diyarbakır ve Antep’te kamu hastanelerinde çalışan sağlıkçılar, kendi aralarında kurdukları mesajlaşma yoluyla arkadaşlarını uyararak, mesajı onaylamamalarını istedi.

Bir sağlık çalışanı yaşananları arkadaşına şu şekilde aktardı, “Ben ilk önce inanmadım sonra kendi hesabıma girdiğimde başvuru yapılmış olarak gördüm. Hemen iptal ettim. Sizde bir kontrol edin. Onaysız çekemiyor ama onaylayınca krediyi farklı bir hesaba kullandırıyor. … Banka ile çalışan herkes adına kredi başvurusu yapıyormuş, kime ne kadar verirse banka onay aldığı an başka hesaba aktarma yapıyormuş. Herkes onay bekleyen kredilerine baksın bende 31 bin başka arkadaşlarda 160 bin onay alan krediler var.”(Diyarbakır Özgür Haber Gazetesi)

Kaynak: rss