Diyarbakır’ın en eski sağlık kuruluşu olan Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimlik koltuğuna kimse dayanmıyor, 2 yılda 3 başhekim değişti. 

Diyarbakır’ın en eski hastanesi olan ve geçmişte adı Numune Hastanesi olan Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinin Başhekimi bir kez daha değişti. Son değişiklik ile birlikte hastaneye son 2 yılda 3 başhekim değişmiş oldu. 

Diyarbakır’ın 400 yataklı olan en eski hastanesi konumundaki Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesine 2021 Aralık ayında başhekim olarak atanan Dr. Günay Kozan, Aralık 2022 yılında istifa etti. Kozan’ın yerine aynı tarihte Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr. Bülent Öztürk başhekim olarak atandı. 

Hastaneye 2 ün önce yeni bir başhekim değişikliği yaşanarak Öztürk’ün yerde bu kez Op. Dr. Ethem Bahri Anlı başhekim olarak atandı. Söz konusu hastanede en uzun başhekimliği son 2 yılda değiştirilen başhekimlerden önce 3 yıl Dr.Sedat Özkul yapmıştı. 

İl Ambulans Servisi başhekimlik makamında devir teslim töreni İl Ambulans Servisi başhekimlik makamında devir teslim töreni

( Ferit Aslan-Çeğa Medya)

Kaynak: rss