Yaklaşık 9 aydır Başhekim’siz olan Muş Hastanesine başhekim ataması yapıldı. 2021 yılından bu yana Muş Hastanesi’nde Acil Tıp umanı olarak görev yapan Uzm. Dr. Ömer Başer, hastanenin Başhekimliği ’ne atandı. 

Göreve başlayan Başhekim Uzm. Dr. Ömer Başer, “Teslim aldığımız bu görevi layıkıyla ifa etmeye çalışacağız. Hastanemizin birbirinden değerli çalışanları ile Muş halkına en iyi hizmeti sunmak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

UZMAN DR. ÖMER BAŞER KİMDİR? 

1992 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk ve ortaokulu Sorgun ilçesinde tamamladıktan sonra lise eğitimini Yozgat Şehitler Fen Lisesi’nde tamamladı. 2016 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Yozgat Saraykent Şehit Beytullah Yeşilay İlçe Devlet Hastanesi’nde 6 ay kadar pratisyen hekim olarak çalıştıktan sonra Kayseri Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği’nde uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimini tamamlamasının ardından 27.07.2021 tarihinde Acil Tıp Uzmanı olarak Muş Devlet Hastanesi’ne atandı. 08 Ocak 2024 tarihinde Muş Devlet Hastanesi’nde Başhekim olarak göreve başladı. Evlidir.

Hastanede, 10 Yılda 6 Başhekim, 5 Müdür Değişti Hastanede, 10 Yılda 6 Başhekim, 5 Müdür Değişti

Kaynak: