Marmaris’te 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra Sağlık Bakanlığı’na bağlanan ve Marmaris Devlet Hastanesine bağlı olarak hizmetine devam eden Marmaris Nedip Cengiz Eker Devlet Hastanesinde pes dedirten görüntüler ortaya çıktı. Poliklinik ve acil hizmeti verilen hastanedeki sorumsuzluk ciddi boyuta ulaştı.

HASTANE HARABEYE DÖNDÜ

Hastaneye fazla hasta gelememesi nedeniyle odalardaki klimalardan, bilgisayarlara, masa, çalışma koltuklarına varıncaya kadar bütün cerrahi cihazlar ve malzemeler resmen çürümeye terk edildi. Marmaris Nedip Cengiz Eker Devlet Hastanesinin, içler acısı durumu defalarca Başhekim Vekili Dr. H. E. ve Hastane Müdür Vekili Tıbbi Sekreter A.Z.’ye iletildi ancak sonuç alınamadı. Yönetimin gözleri önünde hastane harabeye döndü.

CİHAZLAR KULLANILAMAZ HALE GETİRİLDİ

Hastanenin, Aksaz Deniz Üssü ve NATO üssü olması sebebiyle tekrar faaliyete geçmesi askeri makamlarca istenmiş, personel atamaları yavaş yavaş yapılmaya başlanmıştı. Ancak hastanede yemekhane, çamaşırhane, iklimlendirme, hasta odaları tamamen kullanılamaz hale getirildi. Kullanımdaki çok sayıda cihaz, binanın alt katındaki odalarda hurdaya ayrıldı.

Bakan Koca 'acemi kasap' bilançosunu açıkladı: 16 bin kişi sağlık kurumuna başvurdu Bakan Koca 'acemi kasap' bilançosunu açıkladı: 16 bin kişi sağlık kurumuna başvurdu

KAMU ZARARI OLUŞTU

Bakımsızlıktan dolayı binanın tavanları, duvarları, boyaları döküldü. Doktor odalarında hasta bekleme koltukları ve hasta muayene masaları eski ve paslı olmakla birlikte hasta mahremiyetini engelleyecek paravan dahi bulunmuyor. Tasarruf tedbirlerinin açıkladığı bu dönemde bu tür malzemelerin çürümeye terk edilmesi kamu zararı oluşturdu.

Kaynak: rss