Ameliyatta unutulan bez hayatını kararttı! Ameliyatta unutulan bez hayatını kararttı!

Sultanbeyli Devlet Hastanesi'nde kalan bir hastaya, tarihi geçmiş küflü ekmek verildiği iddia edildi.

Halime Ayvalıtaş, beyninde kan pıhtılaşması nedeniyle 8 Haziran’da yakınları tarafından İstanbul’da bulunan Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ayvalıtaş’a Nöroloji Bölümü’nde 6 gün yatış verildi. Tedavi gördüğü sırada hastane yemekleri ile beslenen Ayvalıtaş’a, son tüketim tarihi geçmiş küflü ekmek verildi. Ayvalıtaş, tedavisinde kullanılması gereken bazı cihazların hastanede olmaması üzerine taburcu edildi.

 

TARİHİ GEÇMİŞ KÜFLÜ EKMEK VERİLDİ

MA'nın haberine göre; Ayvalıtaş’a refakat eden kardeşi Zeynep Ayvalıtaş, “Yemeğin yanına ambalajda bir ekmek de getirdiler. Ekmeğin son tüketim tarihinin geçtiğini ve küflü olduğunu gördük. Ekmeği Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimi ve birkaç sağlık çalışanına gösterdim. Başhekim, ‘Sağlık Bakanlığı'nın tasarruf tedbirleri kapsamında bunların yapıldığını ve bir şey yapamayacaklarını’ belirtti. Hastanede refakatçilere yemek verilmiyor. Biz de kendimize aldığımız yemeğin aynısından hastamıza da aldık. Onların verdiği yemeği hastamızın yemesini istemedik” dedi.

'HASTANEDE CİHAZ EKSİK'

Ablasının tedavi sürecinde yapılacak tetkikler için kullanılacak beyin MR ( Kranial MR) görüntüleme cihazının arızalı olduğunu ifade eden Ayvalıtaş, bu nedenle ablasının taburcu edildiğini söyledi. Ayvalıtaş, “Taburcu olmaması gereken hastayı taburcu ettiler. Daha sonra bize ‘Burada bir şey yapamıyoruz. Onu bir araştırma hastanesine götürün’ dediler” diye belirtti.

HASTANE REDDETTİ

Hastanenin Hasta Hakları Birimi, hastaya tarihi geçmiş ve küflenmiş ekmek verilmediğini savundu. Hasta Hakları Birimi, “tasarruf tedbirleri” iddiasını yalanlayarak, başhekiminin böylesi bir ifadeyi “sarf etmeyeceğini” kaydetti. Konuya dair MA'nın görüştüğü hastanenin yemeğinden sorumlusu kişi ise küflü ekmek verilmediğini söyledi.(Artı Gerçek)

Kaynak: rss