Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde bir hasta yakını, "Hastam acil" diyerek tomografi sırası beklememek için güvenlik görevlilerine döner bıçağıyla saldırdı.

Geçtiğimiz Balıklıgöl Devlet Hastanesinde bir hasta yakını tarafından aldığı fiziki darbe sonucu yaralanan acil serviste görevli hemşire için öğle saatlerinde protesto etmek için bir araya gelen Şanlıurfa Tabip Odası protestonun üzerinden 2 saat geçmeden aynı hastanede bir hasta yakını elindeki döner bıçağıyla güvenlik görevlisine saldırdı. Şans eseri görevli güvenlik görevlisinin yanı sıra hastane çalışanları, hasta ve hasta yakınlarına herhangi bir olumsuz vaka yaşanmadı.

Yaşanan şiddet olayına tepki gösteren Şanlıurfa Tabip Odası; ‘’gerekli yasal düzenlemelerin acil yapılması için meclisin bu gündemle toplanması gerekmektedir’’ İfadelerine yer verdi.

Yurtdışı çıkış harcına dev zam: 1500 TL olacak Yurtdışı çıkış harcına dev zam: 1500 TL olacak

Konuya ilişkin açıklama yapan Şanlıurfa tabip Odası; ‘’Bu koşullar altında çalışmayı kabul etmiyoruz. Sağlıkta şiddet sona erene kadar mücadele edeceğiz.’’ Diyerek tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:

Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde bir sağlık çalışanının darp edilmesini protesto etmemizden sonra 2 saat daha geçmeden, aynı hastanede bir hasta yakını, hastam acil diyerek tomografi sırası beklememek için güvenlik görevlilerine döner bıçağıyla saldırmıştır.

Sağlık kurumlarının güvenli hale getirilmesi, sağlık çalışanlarının korunması artık hayati nitelik kazanmıştır. Bu sebeple gerekli yasal düzenlemelerin acil yapılması için meclisin bu gündemle toplanması gerekmektedir.

Bu koşullar altında çalışmayı kabul etmiyoruz. Sağlıkta şiddet sona erene kadar mücadele edeceğiz.(Urfaekspres)

Editör: Ceren Yıldız