Demokratik Sağlık SEN Genel Başkanı Togan Demircan, yakın zaman önce hastane kabulüne başlayan Bayraklı Şehir Hastanesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Liyakatsizlerin koltuğa geçip ahkam kesmesi,  personelin canına yetti! Liyakatsizlerin koltuğa geçip ahkam kesmesi, personelin canına yetti!

Başkan Demircan, “Yakın zamanda hasta kabulüne başlayan Bayraklı Şehir Hastanesi zaman zaman sert ve gerçeği yansıtmayan eleştirilere maruz kalıyor. Öncelikle anlamamız ve kabul etmemiz gereken bu hastane bizimdir. Bizim olana da sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Açılışı gerçekleştiğinden beri hastaneyi ve sağlık çalışanlarımızı ziyaretlerimiz aralıksız sürdürüyoruz. Bir takım sorunların olduğunu bizde biliyoruz ve enerjimizi bu sorunların çözümü için harcıyoruz. Binlerin hizmet aldığı, binlerin hizmet verdiği bir kurumda açılış anından itibaren her şeyin güllük gülistanlık olmasını beklemiyoruz. Elbet sorunlar olacak, elbet bir takım şeyler aksama gösterebilecek. Keşke aksaklık olmasa, keşke sorunlar olmasa ama var. Var olan sorunları da sağlık çalışanları, sağlık idarecileri ile hasta ve yakınlarını karşı karşıya getirecek şekilde, kişilerin ve kurumun itibarını zedeler nitelikte, yeniçeri mantığı ile ’istemezük’ diyerek sosyal medya ve basın yayın aracılığı ile çözmeye çalışılmasını iyi niyetli olmaktan uzak buluyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Editör: Ceren Yıldız