Aşı Karşıtı Aile Kekimi, Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

Bursa'da, Ulubatlı Hasan Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli aile hekimi ve eski İlçe Sağlık Müdürü Kutsal Altıntaş (57), koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Altıntaş'ın aşı karşıtı olduğu öğrenildi.

Aşı Karşıtı Aile Kekimi, Koronavirüsten Hayatını Kaybetti

Karacabey ilçesindeki Ulubatlı Hasan Aile Sağlık Merkezi'nde aile hekimi olarak görevli, eski İlçe Sağlık Müdürü Kutsal Altıntaş, yaklaşık 1 hafta önce koronavirüse yakalandı. Altıntaş, evinde karantinaya girdi. Sağlık durumu kötüleşen Altıntaş, ihbarla eve gelen sağlık ekiplerince Karacabey Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Altıntaş, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Evli ve 5 yaşında çocuğu olan Kutsal Altıntaş'ın, aşı karşıtı olduğu ve Covid-19 aşısı yaptırmadığı öğrenildi.

Öte yandan Bursa Tabip Odası'nın (BTO) sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Bursa-Karacabey'de aile hekimi olarak gören yapan Dr. Kutsal Altıntaş'ın COVID-19 nedeniyle kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz" denildi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeliha ÇİZMECİ
Zeliha ÇİZMECİ - 7 ay Önce

1993 yılında Karacabey Devlet Hastanesinde çalışmıştık. Çok üzüldüm. Allah Rahmet etsin.Yakınlarına sabırlar dilerim.

tarafsız65
tarafsız65 - 7 ay Önce

Aşı yaptıktan sonra vefat eden/kalp krizi geçiren sağlık çalışanlarına neden bu başlığı atmıyorsunuz. Konu aşı meselesi değil bünye meselesidir. Tarafsız haber yapın lütfen.

pediatrist
pediatrist - 7 ay Önce

2007de beraber çalışmıştık. Karacabey sağlık grup başkanıydı, çok iyi birisiydi, mekanı cennet olsun

SIRADAKİ HABER