Tıp fakültesi öğrencisi, havuzda hayatını kaybetti Tıp fakültesi öğrencisi, havuzda hayatını kaybetti

İyi Parti'den Balıkesir Milletvekili olan Çömez, sosyal medya hesabından  paylaşım yaparak, Sağlık Bakanlığının Gazze'de masum çocuklar ve siviller için hazırladığı ve 20 kişilik uzman ekibin olduğu  yardım uçağında   Suriyeli Doktorların var olup olmadığını sordu.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Gazze'ye yardım amacıyla, Cumhurbaşkanlığına ait bir uçağın, ilaç, tıbbi malzemelerle sabah Mısır'a hareket edeceğini belirterek, 'Uçakta 20 uzmandan oluşan hekim grubu bulunacak.' ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanlığının yardım uçağı paylaşımını alıntı yaparak, kendi sosyal medya hesabından paylaşan Çömez, tüm dünyanın gözleri önünde işlenen insanlık suçlarına gözlerini kapattı ve Türkiye'nin bölgeye yolladığı yardım uçak üzerinden Suriye' li doktor varlığını sorguladı. Çömez, paylaşımında, Türkiye'de görev yapan Suriyeli doktorları hedef alarak, 'Diplomaları var mı yok mu belli değil, güvenlik soruşturmaları yapılmamış, hani şu ana dilleri Arapça olanlar var ya onlardan bahsediyorum. O uçakta bunlardan da var mı? diyerek  skandal bir paylaşım yaptı.