personel sağlık

Kendisini deneyim avcısı olarak tanıtan Doktor Tuba Güleç, Sinop'ta devlet hastanesinde acil hekimi olarak görev yapacak.

@drgulec adlı İnstagram hesabında kararını açıklayan Tuba Güleç, "Hastane doktorluğuna geri dönüyorum. İstanbul'dan taşınıyorum. 8 tane saydığım opsiyon vardı. Ve ben nereye giriyorum: Türkiye'nin en mutlu şehri Sinop'a. Sinop'ta bir devlet hastanesinde acil hekimi olarak görev yapacağım. Umarım bu seçtiğim yol benim için en hayırlı yoldur" dedi.

TUBA GÜLEÇ KİMDİR?


Tuba Güleç, Gazi Üniversitesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde tıp eğitimini tamamladıktan sonra Yale Üniversitesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı ve California San Diego Üniversitesi Pediatrik Nöroşirürji Anabilim Dalı'nda eğitim aldı.

Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi Genel Kurulda Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi Genel Kurulda

Aldığı eğitimler hakkında bilgi veren Güleç, kendisini "deneyim avcısı" olarak tanımlıyor. Çiğ et, ciğer, beyin, yumurtalık gibi organları yiyen fenomenin videoları sosyal medyada çok konuşulmuş ve tartışılmıştı.

Editör: Sercan Yılmaz