Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında sağlıkçıların sorunlarını gündeme getirdi.

Çalışkan, iktidarın sağlıktan eğitime birçok politikasını eleştirirken vatandaşlara hasta gözüyle değil müşteri gözüyle bakıldığını söyledi.

"HASTANEYE ATADIĞIMIZ MÜDÜRÜMÜZ ÇALIŞANA İSTEDİĞİ GİBİ MOBBİNG YAPAR DEMEKTİR"

Sağlık çalışanlarının mesai saatlerinin uzunluğu, çalışma şartlarının AB standartlarının çok altında şartlara sahip olmalarını hatırlatan Çalışkan şunları söyledi:

"Sağlıkçılar aşırı mesai ile, iş yükü ile karşı karşıya. Nöbetlerinin uzunluğu AB standartlarının çok çok altında çalışma şartlarına sahip olmaları, muayene sürelerinin kısıtlılığı gibi pek çok hususu hepimiz biliyoruz. Ebelere görev tanımı yapılırken küçük tıbbi müdahale gibi bir tanım yapılmış. Bu ne anlama gelir? Bu bizim hastaneye atadığımız müdürümüz çalışana istediği gibi mobbing yapar demektir. Sağlıkta büyük devrim yapıldığı söyleniyor ama bugün pek çok hastanede herhangi bir röntgen cihazı için 6 ay-1 sene sonraya randevu veriliyor. Sağlık dendiğinde sadece aklına rant gelenlerin doğal olarak bu konuları çözmeleri mümkün değil."

Görevinin gereğini yapan başmüdüre 'soruşturma' Görevinin gereğini yapan başmüdüre 'soruşturma'

Kaynak: rss