Çevrimiçi arkadaşlığın ortaya çıkmasıyla birlikte, giderek daha fazla insan Tinder, Match, Bumble ve diğerleri gibi popüler siteleri ve uygulamaları kullanarak internette tanışmayı tercih ediyor. Ve bu gerçekten işe yarıyor! Dünyadaki tüm yeni evliliklerin yaklaşık %16'sı çevrimiçi arkadaşlığın bir sonucudur.

Ancak bu, insanlarla tanışmak ve ilişki kurmak için başka yolları reddedebileceğiniz anlamına mı geliyor?

Pek değil! Çevrimiçi arkadaşlık gerçekten kullanışlı ve etkilidir. Ancak, ciddi ve gelecek vaat eden tanıdıklar edinmeye kararlıysanız, farklı yöntemler kullanmanız ve bunları birleştirmeniz gerekir. Ve bunlar bugün size sunmak istediğimiz yöntemler!

İşte yeni insanlarla tanışmak için 7 sıra dışı yer ve yol!

  1. Buluşma grupları

Yalnızca bir kızla tanışmak değil, aynı zamanda benzer düşünen insanlar bulmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey buluşma gruplarıdır. Buluşma grupları, ortak ilgi alanlarını veya hobilerini sürdürmek için bir araya gelen insan topluluklarıdır. Örneğin, yabancı dil, fotoğrafçılık, yoga, yemek pişirme vb. öğrenmek için bir grup bulabilirsiniz. Bu şekilde, aynı ilgi alanlarına ve hobilere sahip benzer düşünen insanları çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Ve bu nedenle, sohbet için ortak konular bulmak çok daha kolay olacaktır. Ayrıca, buluşma grupları düzenli olarak yeni insanlarla tanışabileceğiniz ve deneyim alışverişinde bulunabileceğiniz toplantılar, geziler, ustalık sınıfları vb. gibi çeşitli etkinlikler düzenler. Bu şekilde sadece ufkunuzu ve becerilerinizi genişletmekle kalmayacak, aynı zamanda ruh eşinizle tanışma şansınızı da artıracaksınız.

  1. Rastgele görüntülü sohbetler

Klasik arkadaşlık siteleri ve uygulamalarının formatı bir nedenden dolayı size uymuyorsa, ancak insanlarla çevrimdışı olarak çok aktif bir şekilde görüşmüyorsanız, muhtemelen çevrimiçi görüntülü sohbeti denemeye değer — rastgele sohbet partnerlerini video aracılığıyla birbirine bağlayan ve çeşitli konularda iletişim kurmanıza olanak tanıyan bir hizmet. Bu, çok fazla zaman kazandıran ve aynı zamanda yeni arkadaşlar veya bir ruh eşi bulmak için harika fırsatlar sunan hızlı buluşma için mükemmel bir formattır.

Aşağıdaki görüntülü sohbetlere dikkat etmenizi öneririz:

  • Bazoocam — partnerlerle metin veya video yoluyla iletişim kurmanın yanı sıra iletişimi çeşitlendirmek için çevrimiçi mini oyunlar oynayabilen çevrimiçi bir görüntülü sohbet. Ayrıca Bazoocam, diğer üyelerin yayınlarını izleyebileceğiniz veya kendi yayınınızı yapabileceğiniz kendi video yayın platformuna sahiptir.

  • CooMeet — size hatasız bir cinsiyet filtresi sunan çok işlevsel bir görüntülü sohbet. CooMeet Türkiye mükemmel bir denetime ve destek hizmetine, kullanıcı dostu bir web sitesine ve mobil uygulamalara, yerleşik bir mesaj çevirmenine ve hatta kendi ortaklık programına sahiptir.

Daha önce görüntülü sohbet formatını kullanmadıysanız, bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz — kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Malazgirt’te hemşire evinde ölü bulundu Malazgirt’te hemşire evinde ölü bulundu
  1. Gönüllülük

Toplum için faydalı bir şeyler yapmak ve aynı zamanda ilginç insanlarla tanışmak istiyorsanız, gönüllülük sizin için harika bir seçenektir. Ruhen veya meslek olarak size yakın olan herhangi bir gönüllü faaliyet alanını seçebilirsiniz. Örneğin, bir hayvan barınağına, yetimhaneye, hastaneye, çevre ile ilgili bir organizasyona vb. yardım edebilirsiniz. Gönüllülük size sadece ihtiyacı olanlara yardım etme fırsatı vermekle kalmayacak, aynı zamanda dünya görüşünüzü ve değerlerinizi paylaşan diğer gönüllülerle de tanışma fırsatı verecektir.

  1. Kurslar veya eğitimler

Becerilerinizi geliştirmek veya yeni bir şeyler öğrenmek ve aynı zamanda yeni tanıdıklar edinmek istiyorsanız, kurslar ve eğitimler iyi bir seçimdir. Bugün kendi mesleki veya kişisel becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak çeşitli çalışma alanları seçebilirsiniz. Aynı zamanda, kendinizi sürekli olarak bir şekilde etkileşimde bulunacağınız benzer düşünen insanlardan oluşan yeni bir grubun içinde bulacaksınız. Belki de aşkınızı onların arasında bulacaksınız.

  1. Spor salonu veya fitness kulübü

Egzersiz yapmak faydalıdır! Ayrıca diğer spor insanlarıyla etkileşim de tanıdıklar için mükemmel bir fırsattır. Güç antrenmanı, kardiyo, yoga, pilates ve benzeri gibi çeşitli fiziksel aktiviteler yapabilirsiniz. Bir spor salonu veya fitness kulübü sadece sağlığınızı ve özgüveninizi geliştirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücutlarına ve sağlıklarına önem veren diğer üyelerle de tanışmanızı sağlar. Bu fırsat kesinlikle geri çevrilmemelidir.

  1. Tematik etkinlikler

Şehriniz muhtemelen düzenli olarak çeşitli tatillere ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Covid-19 pandemisi neyse ki geriledi, bu nedenle şimdi arayı kapatmak için harika bir zaman. Fuarlar, partiler, maratonlar, konserler — tüm bunlar ve diğer etkinlikler yeni insanlarla tanışmanız için size birçok fırsat sunuyor. Bu fırsatları kaçırmayın!

  1. Seyahat ve geziler

Çevreyi değiştirmek ve aynı zamanda yeni insanlarla tanışmak için harika bir fırsat, bir grup gezisi veya gezisidir. Bu, kendi şehrinizde kısa bir gezi, yurtdışında bir tur veya hatta bir grupla aşırı bir dağ yürüyüşü olabilir. Önemli olan bunu ilginç bulmanız ve hoş bir arkadaşlığa sahip olmanızdır. Burada yeni tanıdıklar edineceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Ve sonunda onlardan hiçbir şey çıkmasa bile, en azından hoş bir zaman geçireceksiniz. Neden denemiyorsunuz?

Bu yöntemler ve arkadaşlık yerleri ne kadar etkili?

Bu soruya kesin bir yanıt veremeyiz. Her şey çok bireyseldir. Ve genellikle sonuç, hedeflerinize ve yaklaşımınıza bağlıdır. Ancak yeni ilginç tanıdıklar edinmeye gerçekten kararlıysanız ve harekete geçmeye hazırsanız, muhtemelen başarılı olacaksınız.

Kendinizi sadece çevrimiçi arkadaşlık ile sınırlamak zorunda olmadığınızı unutmayın. Çevrimdışı olarak da eş arayan ve yeni tanıdıklara açık olan ilginç ve özgür insanlarla tanışabilirsiniz. Bu yüzden harekete geçin, deneyin, yeni ufuklar açın ve iyi vakit geçirin!

Editör: Sercan Yılmaz