Sağlık çalışanlarına saldıran uzman çavuş açığa alındı Sağlık çalışanlarına saldıran uzman çavuş açığa alındı

     Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyaretinin ardından bir videoya yayınlayarak eleştirilerde bulunmuştu. Özcan, paylaştığı videoda AK Parti Bolu Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol’u da eleştirilerine dahil ederek, “İl Sağlık Müdürü iken; sağlık çalışanlarını ezen, emeklerini sömüren, sağlık sistemini çökerten zihniyet, şimdi de AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı olmuş hiç utanmadan! Sen önce emeklerini sömürdüğün, haklarını yediğin binlerce doktor, hemşire, hasta bakıcı, temizlik işçisi ve güvenlik personelleri ile helalleşmeye çalış. Her gün 8-10 saat muayene sırası beklettiğin Bolulu hasta ve yaşlılarla helalleş. Daha sonra Bolu için vaadde bulun.” ifadelerini kullanmıştı. 

     İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA GELDİ 

     Bu eleştirilerin ardından Özcan’a cevaben Bolu İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi. Açıklamada İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin son teknoloji cihazlarla donatıldığı ve hasta memnuniyetinin kazanılmış olduğu belirtilerek, “Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, kaliteli hizmet sunumu ve son teknoloji cihazlarla donatılmış branşlarıyla ilimize başarıyla sağlık hizmeti sunmaktadır.  

      Bölgenin en nitelikli işlerini yapan hastanemiz Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından yapılan objektif değerlendirmede 95 puan almıştır. Kaliteli ve nitelikli hizmet vermesine bağlı oluşan kalabalığı çözme amaçlı Sağlık Bakanlığımız tarafından 600 yataklı Şehir Hastanesi planlaması yapılmaktadır.  

     Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, 2023 yılında 636.729 hastaya poliklinik hizmeti, 92.983 hastaya acil muayene ve 31.107 ameliyat hizmeti; 2024 yılının ilk 2 ayında (Ocak ve Şubat) ise 138.584 hastaya poliklinik hizmeti, 5886 ameliyat gerçekleştirilerek 16540 acil muayene hizmeti ile Bolu'ya 3. Basamak sağlık hizmeti vermiştir.  

      Merkezinde, çalışan ve hasta memnuniyetinin olduğu yönetim anlayışı ile hizmet veren hastanemizin görülen kalitesi; özverili çalışan akademisyenlerimiz, hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımızın emekleri ile oluşmaktadır. Mevcut huzurlu çalışma ortamında hasta memnuniyetini ve teveccühünü kazanmış olan Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ailesine teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi. 
 

Kaynak: rss