27 Şubat’ta İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan için bugün çalıştığı kurum olan Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tören düzenlendi. 

Tabip Odası: Bakanlık Bizi Ele Geçirmek İstiyor Tabip Odası: Bakanlık Bizi Ele Geçirmek İstiyor

Hürriyet'ten Hülya Sancak'ın haberine göre; çalışma arkadaşları, hastaları, ailesi ve sevenlerinin katıldığı törende yapılan konuşmalarda Prof. Sancak Nurdan’ın işine olan bağlılığı, disiplinli çalışması ve sevecenliği vurgulanırken, gözyaşları sel oldu. 

Hastanedeki törenin ardından Şakirin Camisi’ne getirilen Prof. Dr. Sancak Nurdan’ın cenazesi, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualarla ve helallik alınarak Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilerek ebedi yolculuğa uğurlandı.

Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan kimdir?
Aslen Trabzonlu olup, 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Seda Sancak, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitiren ve pek çok klinik çalışmaya katılan, uluslararası dergilerde makaleler yayımlayan Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan, Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yaptı. Almanya’da Hamburg Onkoloji ve Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde gözlemci olarak çalışmalar yapan Prof. Dr. Nurdan, Leipzig Üniversitesi Endokrinoloji ve Nefroloji departmanında da çeşitli araştırma ve çalışmalara katıldı.

Editör: Sercan Yılmaz