Yargıtay’ın AYM‘nin Can Atalay kararına uymamasına tepkiler sürerken, AYM üyelerinden sosyal medya hesabından ‘fil-karınca’ hikayesi paylaştı. 
Yargıtay ile Anayasa Mahkemesi arasındaki kriz sürerken AYM Üyesi Kenan Yaşar, sosyal medya hesabından bir hikaye paylaştı.Yaşar paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Asal Araştırma'nın Son Anketine Göre İstanbul'da Fark 1 Puan Asal Araştırma'nın Son Anketine Göre İstanbul'da Fark 1 Puan

“Karıncalar fili çok kıskanır. ‘O canlıysa biz de canlıyız, o büyükse biz de büyüğüz’ derlermiş Bir gün fil geçerken hepsi filin sırtına atlamışlar. Fil silkinmiş, hepsi yere düşmüş, sadece biri kalmış. Yerdeki karıncalar filin sırtındaki karınca için tempo tutmuşlar -Ez onu! Ez onu!”

‘MAHKUMLAR YARGILIYOR, HAKİMLER MAHKUM ŞİMDİ’

Yaşar, Yargıtay’ın AYM’nin Can Atalay kararı hakkında ‘hukuki değeri yok’ yorumunda bulunması üzerine önceki gün Nurullah Genç’in şu dizelerini paylaşmıştı:

“Haritanın en beyaz noktasına kan düştü. Kırıldı adaletin kılıcı; kalkan düştü. Mahkumlar yargılıyor; hakimler mahkum şimdi. Hakların temeline sanki bir volkan düştü.”

Editör: Sercan Yılmaz