DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, yaptığı videolu paylaşımda, eski Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın görevi devrederken şehir hastanelerinin maliyetleriyle ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi. Avşar, “322’yi 27’ye indirme ekonomik becerisine sahipseniz, neden Sayın Şimşek’e de anlatmıyorsunuz. Ta ki, Sayın Şimşek elini emekçinin cebinden çeksin de kamu-özel iş birlikleriyle 1’e 10 kazandırdığınız kara deliklere baksın” dedi.

Koca’nın görevi devrederken “itiraf” gibi bir açıklama yaptığını ileri süren Avşar, “Koca’nın kamu-özel iş birliğinde yapılan 18 şehir hastanemizin 25 yıllık bedeli 322 milyar euroydu.  322 milyar euro olan bu bedeli, en çok 27,5 milyar euro ile sınırlandırdık ve böylece şehir hastanelerinin bütçeye yük olmasını önledik” dediğini dile getirdi.

MEB'den öğrenci nakil işlemleri açıklaması MEB'den öğrenci nakil işlemleri açıklaması

Avşar; “Sayın Koca şayet bu, bütçeye bir yükse ki; siz de bunu kabul ediyorsunuz. Bu yükü adrese teslim ihalelerle devletin-milletin sırtına kim yükledi?” Diye sordu.

‘NEDEN EMEKLİYLE UĞRAŞIYORSUNUZ?’

 Avşar, açıklamasında eski Bakan Koca’ya şu soruları yöneltti:

“Sayın Koca, bu ekonomik becerinizi neden Sayın Şimşek’e de anlatmıyorsunuz? “Eğer sizin 322’yi 27’ye indirme gibi bir ekonomi beceriniz varsa lütfen kamuda tasarruf diye kendini paralayan Sayın Şimşek’e bunu anlatın.Kamu-özel iş birlikleriyle 1’e 10 kazandırdığınız müteahhitler dururken neden emekliyle, asgari ücretliyle uğraşıyorsunuz? Yok eğer sizin burada yaptığınız tasarruf, kamu özel iş birlikleriyle ihale alan müteahhitlerin 1’e 10 kazanmasını engellemekse o zaman Sayın Mehmet Şimşek niye asgari ücretlinin maaşıyla, niye emeklinin maaşıyla, niye kamudaki fotokopi kağıtlarıyla, kamu çalışanlarının servisiyle uğraşıyor da deliğin büyüğü olan kamu-özel iş birliklerine gözünü dikmiyor.”

 

Kaynak: rss