Hem sendikacı, hem işveren

Hem sendikacı, hem işveren

Sağlık Bakanlığı tarafından görevde alındığı iddia edilen Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Ahmet Yılmaz’ın eşi, Ordu Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hicran Yılmaz’ın yerine atama yapıldığı ancak raporlu olduğu için karar tebliğ edilemediği için görevin boşta kaldığı ileri sürüldü.

Sağlık-Sen Ordu Şubesinin yönetiminde bulunanlardan çoğunun kendileri veya eşlerinin kurumlarda üst düzey yönetici olması muhalefetin yanı sıra Cumhur ittfakı ortağı MHP’nin, hatta AK Partili  vekillerin bile eleştiri konusu olmuştu.

Hem sendikacı, hem işveren

Hem sendika yönetiminde üst düzey görev alıp hem de kamuda üst düzey yönetici olunması bizim tarafınızca da etik olarak görülmese de maalesef Ordumuz da bu uygulama siyasilerin itirazlarına rağmen uygulanmakta idi. Bu sendika yöneticileri ya taraf olursun ya bitaraf olursun mantığı ile diğer sendika üyelerine ve yöneticilerine bir çok baskı yaptığı yönünde bilgiler sizler gibi bizlerin de bir çok kez kulağımıza gelmiştir.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Atama yapıldı ama tebliğ edilemedi

Apselesen bu sorun yavaş yavaş çözülmeye başladı gibi. Aklın yolu birdir ne de olsa. Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Ahmet Yılmaz’ın eşi Ordu Devlet Hastanesinde (Bashemşire)Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak çalışır iken 1 ay kadar önce aniden Sağlık Bakanlığı tarafından bir günde görevden alındığı bilgileri gündeme bomba gibi düştü. Yaptığımız araştırmada bu hanım efendinin yerine yeni bir müdür atandığı bilgisine ulaştık. He ne kadar Ordu Devlet Hastanesi resmi internet sitesinde halen Sağlık Sen Ordu Şube Başkanının eşinin ismi ve fotoğrafı dursa da olay duyulduğu günden beri rahatsızlığı nedeni ile istirahat raporu aldığı bu yüzden kararın kendisine tebliğ edilemediği için bu görev değişimin yapılamadığı söylentileri mevcut.

Bu rapora yorum var mı?

Devlette devam esastır gerekir ise evine veya muhtara tebligat yapılması yeterli olduğu aşikar olup bu aşamaya gelmeden sorunun sağ duyu ile çözüleceğini düşünüyoruz.

Şimdi Ordu Sağlık camiası Ahmet Yılmaz’ın eşinin aldığı Sağlık raporları hakkında gazeteler veya Facebookunda bir yorum yapıp yapmayacağı ile bu raporu Ordu Devlet Hastanesi Başhekim Atilla Gürgen’in hakem hastaneye sevk edip etmeyeceğini merak ediyor. 

Kaynak:https://hayatgazetesiordu.com/haber/saglikta-tirpan-basladi-109005.html

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 13:07

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 2 ay Önce

utanmıyorsunuz da, şu uğraştığınız şeye bakın , ahmaklar.

dadaş
dadaş - 2 ay Önce

Sadece ordu mu tüm illerde aynı sendika yönetimin hepsi idareci

Dadaş
Dadaş - 2 ay Önce

Darısı Kocaeli deki sendikacı eşlerinin ve sendika referanslıların başına

şanal edik
şanal edik - 2 ay Önce

Aynı durum Balıkesir ilinde e mevcut.Bakanlık duysun.Sağlık Sen şube başkanı Nihat Erzin'in eşi Sibel Erzi vhki iken Sağlık Müdürlüğünde uzman yapıldı.Sağlık Sen yönetim kurulu üyesi Bülent Şahan Balıkesir devlet hastanesine idari hizmetler müdürü oldu.Aynı sendikanın temsilcisi mahfuz Songülalp destek hizmetleri müdürü oldu.Pek çok temsilci veya eşleri müdür veya müdür yardımcısı oldu.Bu durum hem idarenin hemde çalışanların huzurunu bozduğu gibi çalışanlar üstünde büyük mobing oluşturmuş durumdadaır.Bakanlık mutlaka buraya da el atmalı bu ballı görevde olan iş bilmeyen personeller görevden alınmalıdır.

ŞEVKET BOZAN
ŞEVKET BOZAN - 2 ay Önce

BAŞKA İLLERDE OLDUĞU GİBİ DİYARBAKIR İLİMİZDE DE BU SORUNLAR VAR,BAKANLIĞIMIZ BU KONUYLA İLGİLENİRSE SEVİNİRİM.HEM İDARECİ HEM DE SENDİKACI BİR KURUMDA ADALETİ SAĞLAYAMAZ

kerim
kerim - 2 ay Önce

bütün iller böyle. heryerde sendikacıların eş dost ve yakınları bi yerlere geliyorlar. liyakat diye bişey kalmadı.

konya
konya - 2 ay Önce

konya daki başkan hem sendika maası alıyor hemde başhekimlik devleti yiyen yiyene bir olaya şahit oldum ayın 26 sında yapılan nöbet listesinin altına not düşülüyor şu isimli şahıs ayın 9 undan sonra rapor alacak 12 gün kimse izin almasın diye bir sorumlu hemşire çalışanının hanği tarihte hastalanacağını tahmin ediyor sayın hemşire helal olsun çalışanınla bu kadar ilğilisin veya organizasyon işinin ortağısın

inanan
inanan - 2 ay Önce

GAZİANTEP İBRAHİM GÖZÜYUKARI SAĞLIKSEN BAŞKAN VEKİLİ VE 25 ARALIK DEVLET HASTANESİNİN MÜDÜRÜ BİRDE ÖZEL OKUL YAPTIRDI MAŞALLAH

gaziantep il sağlık
gaziantep il sağlık @inanan - 2 ay Önce

Gaziantep İl Sağlık Müdürünün Dayısının oğlu destek başkanı teyzesinin oğlu personel başkanı, aile şirketi gibi, bunu neden söylemiyorsun.


SIRADAKİ HABER