Başhekim ve Hastane Müdürü Görevden Alındı

Başhekim ve Hastane Müdürü Görevden Alındı

 Kafkas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde doktorların iş bırakma eylemi ve bir doktorun hastasının mahrem bölgelerini paylaştığı skandal görüntülerden sonra Başhekim ve hastane müdürü görevden alındı.

Geçtiğimiz günlerde haberlerimizde yer verdiğimiz vatandaşların mağdur edilmesine sebep olan doktorların iş bırakma eylemi ve kadın doğum doktoru  Aslıhan Y'nin sosyal medya paylaşımlarının ardından harekete geçen üniversite yönetimi, Kafkas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Başol Canbakan ile hastane Başmüdürü Hüsnü Aktaş'ı görevden aldı.

Özellikle doktorların iş bırakma eylemine CHP il başkanı Taner Toraman'nın destek vermesi dikkatlerden kaçmamıştı. Gerçekliği halen tartışılan hastane dışında yaşanan bir olaydan ötürü vatandaşların mağdur edilmesine ve yaşanan diğer olumsuz durumlara karşı Kafkas Üniversitesi yönetimi sessiz kalmadı.

Kars halkı sağlık alanında yaşanan bu olumsuz durumların ve özellikle bazı doktorların iç çekişmelerinden kaynaklı meydana gelen mağduriyetlerin bir an önce son bularak çözüme kavuşturulmasını istiyor. (Kars Olay)

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2022, 09:46

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Liyakatin göz önünde bulundurulmadığı bu sözleşmeli idarecilik sisteminde her önüne gelen koltuklara oturuyorsa sadece karsta değil TÜRKİYE nin her yerinde daaha buna benzer onlarca yüzlerce vakalar var ve ne üzücü kü çoğu da örtbas ediliyor. Ne zaman geçekler görülüpte olması gereken öze dönülecektir işin açıkçası merakla bekliyorum.

Levent oncel
Levent oncel - 1 hafta Önce

Bu ne sacma sapan bir haber,ve ne sacma sapan bir baslik,bu sacma icerikli haberin bu site de paylasilmasi da ayri bir sacmalik

adil
adil - 5 gün Önce

Darısı Ankara trenyolları hastanesine

SIRADAKİ HABER