Okullar 13-17 Kasım tarihlerindeki ara tatil hafta sonunun da eklenmesiyle 9 güne çıkmıştı. Öğrenciler yarın okula dönmeye hazırlanırken Türkiye'nin dört bir yanında etkili olan sağanak ve fırtına nedeniyle eğitime ara verildiği haberleri gelmeye başladı.

BOLU'DA EĞİTİME BİR GÜNLÜK ARA

Bolu Valiliği, il genelinde yaşanan olumsuz hava şartları eğitime bir günlük ara verildiğini duyurdu. Valilik açıklamasında "20 Kasım 2023 Pazartesi günü ilimiz genelinde tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde 1 (bir) gün idari izinli sayılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

ZONGULDAK'TA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 günü izinli sayılacak. Karar şu ifadelerle duyuruldu:

"Zonguldak il genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İSTANBUL'UN ŞİLE İLÇESİNDE DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

İstanbul Valiliği ise Şile'de ilk ve orta dereceli okullara 1 gün ara verildiğini duyurdu. Valiliğin açıklaması şu şekilde:

"İstanbul’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile'de 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Bu karara paralel olarak, Şile İlçesi’ndeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım tarihinde idari izinli sayılacaktır." 

Avrupa'dan Sonra Asya'da da Doktorlar Grevde Avrupa'dan Sonra Asya'da da Doktorlar Grevde

Kaynak: rss