CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı ve mevcut başkan Vahap Akay, seçim çalışmaları kapsamında 9’ncu mitingini Kızılpınar Mahallesinde verdi. CHP Çerkezköy Belediye Meclis üyesi adaylarının tanıtımı ile başlayan miting, ardından Akay’ın toplanan kalabalığa konuşması ile devam etti.

“KIZILPINAR’IN SU SORUNUNU KÖKTEN TAMAMLAYACAĞIZ”

Kızılpınar’ın su sorununu çözeceklerini ifade eden Akay, “10 Yıl boyunca çok iş yaptık. 85 kilometre kazdık kanalizasyon alt yapı çalışması yaptık. Tam bir buçuk yılda 230 sokakta 17 ana caddede Kızılpınar’ın yollarını caddelerini asfaltla kapladık. 2021 yılında 5 yıl evvel yapılmış içme suyu tesisatında sorun yaşandı. 2014 yılında teslim aldığımız içme suyu tesisatı 2021 yılında çöktü. Daha sonra bunu düzenleme mücadelesi vererek 2023 yılında yeniden projelendirdik. Bu dönem inşallah Kızılpınar’da bir kez daha kazı yapacağız, geçmiş dönemin hatalarını yine biz tamamlayacağız. Ancak ben buralarda yokken birileri gelmiş gitmiş. Demişler ki, “Kızılpınar’da 3’ünü kata su çıkmıyorsa mevcut başkanın suçudur.” Ya sen bu milletin kulağını sağır, gözünü kör mü zannettin be kardeşim. Biz 10 yıl boyunca sizin eksik bıraktıklarınız işlerin tamamını tamamladık. Şimdi sıra Kızılpınar’da Kızılpınar’ın yarın bıraktığınız, eksik bıraktığınız, 5 yılda çöken içme suyu inşaatına geldi. Biz bu arkadaşların çok yarım işlerini tamamladık. Bunu da tamamlayacağız, Kızılpınar’ın su sorununu kökten tamamlayacağız.” Dedi.

“ESKİ BELEDİYE BİNASINI YIKACAĞIZ, ORAYA YENİ BİR BELEDİYE HİZMET BİNASI YAPACAĞIZ”

Kızılpınar’a yeni dönemde yapmayı planladıkları çalışmalardan bahseden Akay, “Bu dönem Kızılpınar’da 20 yeni revize park yaptık. Kocameşe piknik alanına sıra geldi. Kocameşe piknik alanında yeni dönemde yeni bir mesire alanının Orman Müdürlüğüyle yaptığımız sözleşmeden hemen sonra yapımına başlayacağız. Eski belediye binasını yıkacağız, oraya yeni bir belediye hizmet binası yapacağız inşallah. İçinde nikah salonları olan, Belediye hizmet birimler olan, kütüphanesi olan, kadınlarımız ve çocuklarımız için etkinlik alanları olan bir yeni ek binasını Kızılpınar’a kazandıracağız. Kızılpınar futbol sahasının yanına bir kapalı spor salonu yapacağız. İftar sofrasında Kızılpınar Düğün Salonunun açılışını yaptık. Memleketime hayırlı olsun. Bu dönem Kızılpınar-Veliköy sanayi bulvarını açacağız. Kızılpınar’a ikinci düğün salonunun temelini atacağız. Yeni kapalı Pazar yerimiz stadın hemen yanında inşa etmeye başlayacağız. Kızılpınar-Çerkezköy yürüyüş yolunu, Kızılpınar-Çerkezköy bisiklet yolunu bu dönem ring servisini de koyarak inşallah açacağız. Ülkü Sokakta Akademi Çerkezköy Kurs Merkezini açacağız. Bu dönem YKS hazırlık kurslarını açacağız. Ulaşımda bir revizyon gerçekleştireceğiz. Büyükşehir belediyesi araçları inşallah Kızılpınar’da, Çerkezköy’de devreye girecek. Kızılpınar’daki tır parkı sorununa son vereceğiz.” Diye konuştu. 

“HAYATIMIN HİÇBİR DÖNEMİNDE AYRIŞTIRMADIM”

Ayrıştırıcı siyaset yapmadıklarını dile getiren Akay, “Biz 10 yılda ayrıştırıcı siyaset yapmadık. Birileri buralara geldi, birileri buralarda gezdi. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dillerini burada da kullandılar. Ben Vahap Akay olarak, yol arkadaşlarımla beraber hayatımın hiçbir döneminde ayrıştırmadım, kutuplaştırmadım. Fevzipaşa Mahallesinde ne konuştuysam burada da onu konuştum. Yapılan eksiklikler var tamamını tamamlayacağız.” Dedi. 

“MİLLETİ YOKSULLUKLA BAŞ BAŞA BIRAKANLAR BUGÜN ÇIKIP DA SU FATURASINDAN BAHSEDEMEZLER”

Cumhur İttifakı cephesinin su faturası hakkındaki eleştirilerini yanıtlayan Akay, “TESKİ’nin eksikliklerini tamamlayan bir TESKİ ortaya çıkacak. Suları zamanında okuyan bir TESKİ olacak. Bu dönem bu eksiklikleri gidereceğiz. Buraya gelip gidenler TESKİ’nin eksiklikleriyle ilgili konuşmuşlar. Mayıs 2023’te TESKİ’nin su zammının önüne geçen bir kardeşinizim. Bu mücadelemi sürdüreceğim de bugün konuşan arkadaşlar hiçbir şey yapmadı be kardeşim. Enflasyonu patlatanlar, milleti yoksullukla baş başa bırakanlar bugün çıkıp da su faturasından bahsedemezler. Sizin bahsetmeye hakkınız yok.” Şeklinde konuştu.

Sendika Temsilcisinin Değişmesini Talep Ettiler, Baskılar Arttı iddiası Sendika Temsilcisinin Değişmesini Talep Ettiler, Baskılar Arttı iddiası

“KIZILPINAR’A NE YAPTINIZ KARDEŞİM?”

Öğe’ye seslenen Akay, “Sevgili Termikçi aday arkadaşım, daha bugünden Türk Metal Sendikasının baskıcı temsilcilerine kendisini teslim eden aday arkadaşım. Kendisini baskı ile tehdit ile çalışan emekçinin oyuna göz diken sendikacılara teslim eden aday arkadaşım. Sana Kızılpınar’dan sesleniyorum, duy sesimi. Kızılpınar’a ne yaptınız kardeşim?  Ben 10 yıl boyunca bu çocuklarımız 50-60 kişilik sınıflarda okumasın diye bir mücadele verdim. Kapı kapı hayırseverlerle buluşmaya çalıştım. Ben okul mücadelesi verirken sen ilçe başkanıydın seni gören olmadı. Yine seçim dönemi geldi yine. Her seçim döneminde aynı teraneler.” İfadelerini kullandı.  

“NEREDE HASTANE KARDEŞİM?”

Akay, “Her seçim döneminde bizi hatırlayan birileri var, bakanın biri gidiyor biri geliyor. Hoş geldiniz Çerkezköy’e sefalar getirdiniz ancak ne faydanız var. Kızılpınar’a Çerkezköy’e ne kazandırdınız. İlçe başkanı arkadaşım, Termikçi aday arkadaşım, bakanlar geliyor gidiyor da tutup elinden kime ne yaptırabildin? İktidarın hangi yatırımını bu topraklara taşıyabildin, çık da onu anlat. Dediler ki, Kızılpınar’a hastane yapacağız. Nerede hastane kardeşim? Vazgeçtim Kızılpınar hastanesinde milletin anası ağladı devlet hastanesi kuyruklarında. hastane var doktor yok, sağlık ocaklarında doktor krizi var. Bir doktor günde 150 hastaya bakıyor bunlara ne çareler bulmaya çalıştınız. Bir hayrınızı görelim ya, iktidarın nimetinden bizde faydalanalım.” Dedi.  

“SONRA SİZ İŞİNİZİN BAŞINA TİCARET YAPMAYA DÖNECEKSİNİZ BİZ MİLLETİMİZLE KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Son olarak Akay, “Kimsenin iş yapmaya niyeti yok. Deprem dolaysıyla yıktıkları okulların temellerini 2 yıl sonra yeni kazmaya başladılar. Bakan yok, ilgilenen yok. Bu arkadaşların ortaya koydukları siyasetin gerçeği maalesef bu. Millete, hayatınız boyunca bir hizmet siyaseti ortaya koyamadınız. Hayatınız boyunca milleti senden benden diye ayırarak hayatınız siyaset yapmakla geçti. Şimdi de aynısını yapıyorsunuz. Ancak kimse merak etmesin, bu millet sizi de iyi tanır biziz de iyi tanır. Bu millet bizi bağrına basar, bağrına. Bu millet kime kaybettirip, kime kazandıracağını çok iyi bilir. Bırakın bu hesapları, bırakmazsanız bu millet 4 gün sonra sandıklarda gereğini yapacak, hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bu millet 4 gün sonra bir hesap yapacak, o hesaptan sonra siz işinizin başına ticaret yapmaya döneceksiniz biz milletimizle kucaklaşmaya devam edeceğiz. 31 Mart Pazar günü ayıranlar, kutuplaştıranlar değil “Her şey Çerkezköy için” diyenler kazanacak. 31 Mart Pazar günü sağı solu arayıp zorla oy devşirmeye çalışanlar değil, özgürce sandığa gidip oy kullananlar kazanacak.” İfadelerini kullandı. ( Tuba Turhan-Çerkezköy Bakış)

Kaynak: rss