Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi, Evreşe Beldesinde, üç dönem yürüttüğü Belediye Başkanlığı sürecince makamında hastalarını ücretsiz olarak tedavi ederek adından söz ettiren Doktor Ali Kamil Soyuak, bu kez Gelibolu ilçesi için aday olduğu 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde, büyük bir başarıya imza attı.

Ambulansı engelleyip hakaretlerde bulundular! Ambulansı engelleyip hakaretlerde bulundular!

Soyuak, çok sıkı hazırlandığı yerel seçimlerde oyların yüzde 39,60’ını alarak, üç dönemdir CHP’li Mustafa Özacar tarafından yönetilen Gelibolu’da değişimi sağladı. Bu sonuç ayrıca 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Çanakkale’de CHP’den AK Parti’ye geçen tek belediyenin Gelibolu olmasını sağladı.

380 oy farkla seçimleri kazanan Doktor Ali Kamil Soyuak yaptığı açıklamada; “Kıymetli hemşehrilerim; Yerel Seçimleri geride bıraktık. Her türlü karalama kampanyasına rağmen beni ailenizden biri olarak gören, bağrına basan ve sahiplenen siz kıymetli hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu süreçte sıkça dile getirdiğim gibi; Ben bu yola belediye başkanı olmak için değil, ailenizin bir ferdi olmak için çıktım ve gördüm ki kalbinizde yer etmiş, gönüllerinize girmişim. Omuzlarımdaki ağır yükün farkındayım. 5 yıl boyunca hem kentimizin yaralarını sarmak hem de kırılan kalplerinizi onarmak için çok çalışacağımıza, kenti ‘ortak akılla’ hep birlikte yöneteceğimize, tarihe yön vermiş bu toprakları, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere öğütlediği ‘Muasır Medeniyetler Seviyesi’ne sizlerle birlikte çıkartacağımıza söz veriyorum. Güzel günler göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Soyuak özellikle geçtiğimiz yıllarda, doktorluk görevini de bırakmayarak muayene olmak isteyen hastaları makamında ağırlayarak kendinden söz ettirmişti.  Vatandaşlarının sağlık sorunlarıyla yakından ilgilenen ve ücretsiz muayene hizmeti veren Dr. Soyuak, 24 saat açık olan telefonundan kendisine ulaşan hastaların evlerine de giderek yakından ilgileniyordu.

Ali Kamil Soyuak Kimdir?

Dr. Ali Kamil SOYUAK, 1973 İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimin ardından yükseköğrenimine Erzurum’da başlayan Başkanımız Soyuak, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzun yıllar nüfusuna kayıtlı olduğu Çanakkale İli, Gelibolu İlçesi, Evreşe Beldesi’nde doktorluk yaptı.

Soyuak, 2009, 2014 ve 2019’da yapılan Mahalli İdareler Seçiminde belde halkından üçüncü kez güvenoyu alarak üç kez üst üste Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

Başkanımız Ali Kamil Soyuak, insan odaklı katılımcı bir politika, insanı düşünen ve insanı yaşatan bir anlayışla; vatandaşlardan aldığı güvenoyuyla; Evreşe Belediye Başkanlığı görevini büyük onur ve gururla yürütmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır. 

 

Kaynak: rss