CHP Bergama, Bayındır, Tire, Kiraz, Kınık ve Torbalı adaylarını açıkladı. CHP’nin Bergama’daki tercihi eski AK Partili Tanju Çelik olduk. 2015 genel seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olan, son genel seçim öncesi ise AK Parti’den istifa ederek CHP’den milletvekili aday adayı olan, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Sağlığı ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Tanju Çelik’i aday gösterdi.

BİRLİKTE ÇALIŞTIK

“Başımıza ne geldiyse bu kapalılardan geldi” “Başımıza ne geldiyse bu kapalılardan geldi”

AK Partili Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, cumhur ititfakı adaylarının önümüzdeki hafta belli olacağını hatırlatarak, “Tanju Bey ile birlikte çalıştık. Seçimde de karşılıklı çalışacağız. Kendisinin nezaketini biliyorum. Seçimlerin ılımlı bir havada geçeceğine inanıyorum. Biz bu dönem Bergama’da projelerin konuşulmasını sağladık. Hizmet konuşuldu. Seçimlerde de bunların konuşulmasını istiyoruz. CHP’nin bir tercihi oldu. Bununla ilgili benim bir şey söylemem şık olmaz” dedi

TANJU ÇELİK KİMDİR

1972 yılında İzmir'in Bergama ilçesinde doğan Dr. Tanju Çelik, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mesleğinde birçok yerde başarı ile görev yapan Çelik, çocuk sağlığı ve hastalıkları üzerine yapılmış ulusal ve uluslar arası alanda 100'den fazla yayın, poster ve sözlü bildirimi bulunmaktadır. Tanju Çelik, evli ve iki çocuk babasıdır. (GÜNDEME BAKIŞ)

Kaynak: