Fenomenler yargı paketine girdi Fenomenler yargı paketine girdi

personel sağlık

Hali hazırda herhangi bir bölümde üniversite okuyan öğrencilerin sınavsız bir şekilde kolayca geçiş yapabilecekleri ve iki üniversiteyi aynı anda okuma fırsatı bulabildikleri ikinci üniversite kayıtlarının bu dönemdeki başvuru işlemlerinin son günleri yaşanıyor. Atatürk ve İstanbul Üniversitelerinin geçtiğimiz günlerde biten kayıt tarihleri Anadolu üniversitesi için sadece birkaç saat sona son bulacak! İşte tüm detaylar…

AÖF sınavsız ikinci üniversite!

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi bünyesinde Açıköğretim öğrencilerini barındıran üç üniversite. Çeşitli fırsatlarla üniversiteli öğrencilere istedikleri başka bir bölümü vakit kaybetmeden okuma fırsatı da sunuyorlar. Üniversite okuyan veya herhangi bir bölümden mezun olmuş öğrencilerin ikinci üniversite kapsamında okuyabildikleri bölümler ilgili üniversitelerin resmi web siteleri üzerinden detaylıca aktarılırken kayıt başvuru tarihleri de oldukça yoğun ilgi görüyor.

Sınavsız ikinci üniversite kapsamında ikinci bir üniversiteye başlamak isteyen öğrencilerin kayıt tarihlerine dikkat ederek kayıtlarını yaptırmaları ve harç işlemlerini tamamlamaları gereken üniversitelerin kayıt tarihleri de farklılık gösterebiliyor Açıklanan son bilgilere göre Atatürk ve İstanbul Üniversitelerinin ikinci üniversite kapsamında kayıt süreleri biterken Anadolu üniversitesi içinse saatler kaldığı hatırlatıldı.

İkinci üniversite kayıt tarihleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt tarihi 16 Ekim Pazartesi günü saat 17.00’da sone erecek. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt tarihi ise 15 Ekim 23.59’da sona erdi. Öte yandan, İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt tarihleri 7 Ekim 2023 tarihinde sona ermişti.