personel sağlık

Takvim Gazetesinde yer alan, oradan da bir çok medya kuruluşuna yayılan bir haberde, "Flaş değişilik! Çalışma saatleri 9:00-15:30 arası olacak, Bakan Işıkhan duyurdu" ifadeleri yer alıyordu.

Ancak haber metni okuduğunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın yeni bir açıklaması yer almıyordu.

Haberde sadece  Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in yaklaşık 4 ay önce yaptığı açıklamave Orta Vadeli Program (OVP) belgesinde yer alan bazı maddelere yer veriliyordu.

- 9 ila 15:30 arası mesai haberleri doğru değil
Ancak gazetememur.com'un yaptığı araştırmaya göre, haber başlıklarında yer aldığı türden, 9:00-15:30 arası mesaiye dair, hiçbir çalışma bulunmamaktadır. Yine haberin atıfta bulunduğu Orta Vadeli Programda da  (OVP) bu yönde bir açıklama bulunmamaktadır.

Bilimsel araştırma: Yaşam süresini yüzde 25 artırmayı başardılar Bilimsel araştırma: Yaşam süresini yüzde 25 artırmayı başardılar

Hemen hemen her gün "emekliye müjde", "memura müjde" gibi haberlerle çıkan bazı gazeteler ve internet siteleri ne yazık ki daha çok ilgi görmek ve tık almak için bu tür balon haberler yapabilmektedir. Ziyaretçilerimiz balon haberlere karşı duyarlı olmalıdır

Editör: Sercan Yılmaz