Yayınlanma: 25 Mayıs 2024 Cumartesi 10:53

Nazilli Devlet Hastanesi’nde görevli kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının hastane yönetimine tepki olarak dönüşümlü olarak rapor veya izin aldıkları, bu nedenle de mesai saatlerinde dışında herhangi bir uzman hekimin görev almadığı iddia edildi.

Hedef'den Mine Eren'in Özel Haberi;

Doktor sorunlarıyla sürekli gündeme gelen Nazilli Devlet Hastanesi için ortaya ilginç bir iddia daha atıldı. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği bölümüne randevu almak isteyen hastaların, “Aradığınız kriterlere uygun randevu bulunamamıştır.” uyarısıyla karşılaştığı, hastane yönetiminin de buna karşı, “Sürekli denemeye devam etmeniz gerekiyor” cevabını verdiği öğrenildi. Tedavi olabilmek için hiçbir şekilde randevu alamayan hastaların şikayetleri günden güne artarken, neden randevu alınamamasıyla ilgili dikkat çeken bir bilgiye ulaşıldı.

6 DOKTOR’DAN 2’Sİ HASTA KABUL EDİYOR

Edinilen bilgilere göre, Nazilli Devlet Hastanesi’nde görev yapan 6 kadın doğum uzmanından yalnızca 2 tanesinin hasta kabul ettiği öğrenildi. Bahse konu diğer uzman doktorların dönüşümlü olarak rapor aldıkları ya da yıllık izin haklarını kullandıkları öğrenilirken gün boyu ameliyat yapan doktorlar da eklendiğinde bazı günler poliklinikteki doktor sayısının 1’e kadar düşebildiği ifade edildi.

YÖNETİME TEPKİ Mİ VAR?
Doktorların rapor ve izin alma nedenleri merak konusu olurken uzman hekimlerin dönüşümlü olarak tuttukları ‘İcap nöbeti’ adı verilen ev nöbetini tutmak istemedikleri gerekçesiyle hastane yönetimine tepki olarak bu yönteme başvurdukları iddia edildi. Aynı zamanda tedavi için hastane aciline mesai saatleri dışında gelen kadın doğum hastalarının uzman hekim bulamadığı belirtildi.

26 yaşındaki gencin cansız bedenini hemşire eşi buldu 26 yaşındaki gencin cansız bedenini hemşire eşi buldu

gorsel-hastane-yonetimine-tepki-vatandasi-magdur-ediyor-hastanede-doktor-yok-baslik-nazilli-devlet-hastanesinde-doktor-krizi-sadece-iki-doktor-hasta-kabul-ediyor-internet-gazete-473250-61be71d340f4ba5cc8fa76e1f5c.jpg

Vatandaşların konuyla ilgili şikayetleri günden güne artarken, hastane yönetiminin bu sorun karşısında hastaların mağduriyetlerini gidermek için bir çözüm üretip üretmeyeceği ise merak konusu oldu.

Kaynak: rss