YKS baraj puanı düşürüldü

Yüksek Öğretim Kurumu'nun 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırıldığını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT’de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacağını açıkladı.

YKS baraj puanı düşürüldü

YKS'de baraj puanları düşürüldü. Açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. 

Buna göre; 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılması kararlaştırıldı. Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT’de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacak.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) çok sayıda adayın barajın altında kalması nedeniyle barajın geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da düşürülmesi gündemiyle bir çalışma yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunmuştu. 

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vah ki ne vah...
Vah ki ne vah... - 1 ay Önce

Bence yanlış karar.. Ülkenin üniversite mezunu iş beğenmeyen kitlelere değil, teknisyen,tekniker seviyesinde ARA ELEMAN ihtiyacı var.. Sektörler bas bas bağırıyor ara eleman bulamıyoruz diye.. Aksine yükseltilmeliydi... Daha az ama kaliteli üniversite eğitimi gerekli. Düzgün Hoca, Prof görmeden mezun olan binlerce insan var, üniversite mezunu mu evet, ama eğitimi ???????

SIRADAKİ HABER