Yeni Sağlık Personeli Alımında Belirsizlik

Yeni Sağlık Personeli Alımında Belirsizlik

30 Eylül 2020 tarihli Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bu yıl içinde sağlık personeli alımı olacak mı? sorusunu da cevapladı. Bakan Koca şunları söyledi:

"Daha önce bir çalışma yapıldığını söylemiştim. önümüzdeki hafta, sayılar ve alanlar netleşmiş olacak. Bu alım bu yıl içinde olacak ve yeni açılan hastaneleri kapsayacak'' dedi

Sağlıkta yeni alım için çeşitli platformlarda ÖSYM'ye listelerin gittiği artık topun ÖSYM de olduğu söylemleri ortaya çıktı. Ancak ÖSYM'ye kadar giden bir çalışma olması için öncelikle 81 il sağlık müdürlüğüne bir yazı gönderilip ilinize .... sayıda..... branşta sağlık personeli alınacak. Hangi birimlere alım olacağını il olarak siz belirleyin denilmesi gerekmektedir. 14 Ekim itibariyle hiçbir il sağlık müdürlüğüne yeni alım için talimat gelmedi.

Bir diğer hususta 25 Ekim'de yapılacak önlisans KPSS sınavı.  Alıma bugün çıkılırsa eski puan,  15 gün sonra çıkılırsa yeni puan geçerli olacak. . Tüm bunların ışığında kılavuzun bugün yarın yayınlanması mümkün görülmemektedir. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 22:07

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 2 hafta Önce

Biz aylarca alimi bekledik. Yillarcada atamayi bekliyoruz. Cabaladik ve son ana kadar. Simdi kalkipta bizi gormezden gelemezler. Yuksek puanlarimizla atamalar yapipmalim 0.0.5 puanla atama bekliyoruz. Daha ne diyeyim. Bakan sozunu tutmali. Ve 2018 puaniyla alım yapmalıdir.

attci
attci - 2 hafta Önce

attci 3 aylık tavan altından kalkamayan 10bin kişi alımın altından kolay kaşkabilir mi sizce...

Gerçek
Gerçek - 2 hafta Önce

Yapamazlar. Maliye Bakanlığından vize alamadıktan sonra bu sene zor.

sınav
sınav - 2 hafta Önce

önlisans bir ay sonra açıklanıyor ösymnin takvimine iyi bakın kaldı ki açıklanmasından sonra ortaöğretim sınavı yapılıyor o zaman ortaöğretimi de beklesinler yani uzadıkça uzar yani bu belirsizliğin giderilmesi lazım.

SIRADAKİ HABER