Yeni- Doktoru Böyle Darp Ettiler/ Video

Gün geçmiyor ki sağlıkta şiddet olayı yaşanmasın

lay Doğancılar Aile Sağlık Merkezi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre sağlık raporu almak için gelen çift, aile hekimi Alpaslan Kılıç’ın yanına gitti. Kılıç, hastanın başka bir yerde muayene olup test yaptırdığını ve rapor verme yetkisi olmadığını söyledi. Bunun üzerine Alpaslan Kılıç ile çift arasında tartışmaya çıktı.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Hakaret ve küfür ettiği belirtilen çift, doktora saldırdı. Odada başlayan saldırı koridorda da devam etti. Tekme ve yumruklu saldırıya uğrayan doktor kendini savunmaya çalıştı.

28 yıllık hekim Alpaslan Kılıç kendine saldıran çiftten şikayetçi oldu. Polisin yaptığı inceleme sonrası saldırganın corona virüsü testi pozitif olduğu için izolasyonda olduğu belirlendi. İzolasyon sonrası çift hakkında işlem yapılacağı kaydedildi.

“COVID TESTİ VERDİKLERİNİ VE MUAYENE OLDUKLARINI SÖYLEDİLER”

Saldırıya uğrayan aile hekimi Alparslan Kılıç, şunları söyledi:

* Geçen Perşembe günü, 6 Ocak’ta sabah 10.00 sıralarında iki kişi  odama girdi. Hastaneye gittiklerini, Kovid testi verdiklerini ve muayene olduklarını söylediler. Benden de rapor istediler. Ben de bu taleplerinin hukuki ve yasal olmadığını söyledim. Bunun üzerine ilgili kişi bana hakaret etti, küfür etti.

* Ona odadan çıkmasını söyledim. Odadan çıkarken daha ağır küfürler etti. Bunun üzerine ben de o kapıya yöneldim. Ben kapıdayken koridordan koşarak gelip bana saldırdı. Bana yumrukla saldırdı. Ben de kendimi savunmak için karşı müdahalede bulundum. Daha sonra ‘beyaz kod’ verdim. Polis merkezini arayarak saldırganlardan şikayetçi oldum. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2022, 11:17

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SAĞLIKTA ŞİDDET VE FİTNE
SAĞLIKTA ŞİDDET VE FİTNE - 2 hafta Önce

Birileri yine bir plan içinde, her yerden saldırıyorlar. Her konuda kaos olmasını istiyorlar. Özellikle sağlık alanında yapılan devrimlerden sonra aşımızın da çıkmasıyla birlikte tüm planları bozulan bir kesim "SAĞLIKÇILARI HEDEF ALIYOR. Kesinlikle şiddet gösterenlere taviz vermeden ağır cezalar alması gerekiyor ve özellikle bu şahıslar incelenmelidir. Büyük bir tuzak var sağlıkçıları kışkırtmak isteyen, eylem grev yapılsın diyen bir güruh var. Bunlar tek tek tespit edilmeli ve haklarında yasal işlem başlatılmalıdır. Sağlıkçılar istifa ediyor haberleri artmaya, maaş bahanesiyle hastaneler iş bırakmaya başladı. Buna çanak tutanların kim olduğunu biliyoruz fakat süratle soruşturma açılmalıdır. Şiddet gösterene de, şiddet göstermesine sebep olacak eylemlerde, sosyal medya da fitne çıkaranlarda TESPİT EDİLİP en ağır cezaları alması elzemdir.

SIRADAKİ HABER