Yeni doğan bebeğine Viking Kralı Ragnar'ın ismini verdi

Diyarbakırlı Güven Arslan (34), yeni doğan oğluna, hayranı olduğu, bölümlerini tekrar tekrar izlediği 'Vikingler' dizisinin başkarakteri Ragnar Lodbrok'un ismini verdi. Küçük yaşlardan beri Vikingler ile ilgili bütün filmleri izlediğini belirten Arslan, "Ragnar'ın filmdeki karakteri, hayatı çok hoşuma gitmişti. Harikaydı, çok beğenmiştim. İzlerken de bu anı hayal ediyordum" dedi.

Yeni doğan bebeğine Viking Kralı Ragnar'ın ismini verdi


Kentte, mobilya sektöründe çalışan Güven Arslan ile Sibel Arslan (26) çiftinin geçen hafta çocukları dünyaya geldi. Çocuklarının cinsiyetini öğrendikten sonra 'Rüzgar' adını vermeyi düşünen Güven Arslan, bu kararından vazgeçip, oğluna 'Vikingler' dizisinin başkarakteri, geleneksel kaynaklara göre Danimarka ve İsveç kralı olan Ragnar Lodbrok'un ismini koydu. Diziyi çok sevdiğini ve baş karakter Ragnar Lodbrok'un gerçek hayatının kendisini etkilediğini belirten Arslan, bu durumda çok mutlu olduğunu söyledi.

Güven Arslan, "Eskiden beri Viking filmlerini, çizgi filmlerini izliyordum. Çok hoşuma gidiyordu. Ragnar'ın filmdeki karakteri, hayatı çok hoşuma gitmişti. Harikaydı, çok beğenmiştim. Aynı zamanda çok yakışıklıydı. İzlerken de hayal ediyordum. 'Acaba benim de böyle bir oğlum olsaydı, karizma olsaydı' diye düşünüyordum. Ağabeyimle isim konusunu konuşuyorduk. Ragnar'a müsade edilse ismini 'Ragnar' koyabileceğimi söyledim, o da olabileceğini belirtti. Daha sonra ağabeyim nüfus memuru olan bir arkadaşını aradı. O da 'W, X ve Q' harfi olmadığı sürece sıkıntı olmayacağını söyledi. Bu haberi alınca çok sevindim" dedi.

'NORVEÇ'TE RAGNAR İSMİ ÇOK POPÜLER'

Nüfus Müdürlüğü dönüşü eşinin bu duruma inanmadığını ifade eden Arslan, "Şok oldu. Geçici kimliği gösterince inandı ama kendisinin çocuğa 'Rüzgar' diye sesleneceğini söyledi. Hatta büyük kızım da annesinin etkisiyle 'Rüzgar' diyor. Ragnar, gerçek bir karakter. İki eşi olmuş, ilk eşi Lagerta. O da Ragnar gibi büyük bir savaşçı. En büyük kadın savaşçılardan biriymiş. Norveç'te Ragnar ismi çok popüler. Ama herkese bu isim verilmiyormuş. Devletten izin alınması gerekiyormuş. Bir Viking hayranıydım. Viking ailesi olarak Türkiye'de bir ilk olduğumu düşünüyorum. Çok mutluyum" diye konuştu.

'BAŞTAN BERİ RÜZGAR İSMİNİ VERMEYİ DÜŞÜNÜYORDUK'


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

2'si kız 3 çocuk annesi Sibel Arslan da 'Ragnar' ismini ilk duyduğunda çok şaşırdığını belirterek, "Çünkü baştan beri 'Rüzgar' ismini düşünüyorduk. 'Rüzgar' demek istediğimi söyledim. Kimlikte görünce şok oldum. 'Sen çok sevdiğin için Ragnar olarak koyabilirsin' dedim. Diziyi ben de arada çocuklardan vakit kalınca eşimle izliyorum. Çok güzel bir dizi ama eşim hayranı olduğu için tekrar tekrar izliyor" ifadelerini kullandı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sonsuz Alem
Sonsuz Alem - 1 hafta Önce

Türkiyede aç yok doyuramadıklarımız var ne yapsak doymuyorlar sanırım kimsede doyuramaz. Bir tek biri var o giderse doyacaklar. Oda gitmiyor gitmeyecekde :))))

vesselam
vesselam - 1 hafta Önce

Allah cc şifa versin

Sağlık Trolleri
Sağlık Trolleri - 1 hafta Önce

Muhalif-maaş-sendika-yönetici ve entrikalı haberlerde anında yüzlerce yorum ve beğeni geliyor.

● fetö

● hdpkk

● Hizmet

● Sağlık yararları ve kârları

● Muhalif parti yanlışlarında

● Ekonomik ve ihracat gelişmelerinde

Hiç bir yorum yok ☆ Anında ortadan kayboluyorlar ☆ Eleştiriye gelemiyorlar ☆ Yokmuş görmemiş gibi davranıyorlar...

C. Dağlar
C. Dağlar - 1 hafta Önce

Sağlık personelinin ve özellikle hekimlerin bu kadar sıkıntılı olduğu bir dönemde hiç umurumuzda olmayacak gereksiz bu haberlerle amaçladığınız nedir anlamadık?.

Yaw He He
Yaw He He @C. Dağlar - 1 hafta Önce

@C. Dağlar Ne verseler yetmiyor doyurmuyor. Birde kendini acındırıyor. Kamuda çalışıpta açım-fakirim-maaşım yetmiyor diyen yalan söylüyor. Ya kumar oynuyor ya içki içiyor ya lüks yaşıyor yada ev araba kredisi çekmiştir. Burda yorum yazanların birçoğu durumu iyi olanlar kamuda olmasa yarı maaşa çalışacak tipler devlete geçince "açım ölüyorum yetmiyor bittik" diyorlar gerçi onlarında zihniyeti belli kadrolu fondaşlar.

Hulusi
Hulusi - 1 hafta Önce

Oldumu şimdi Reisin ismini koysaydın be ablam

SIRADAKİ HABER