Valilik: Aşısı Olanlara PCR ve Karantina Yok

Edirne Valiliği duyurdu: "Sinovac ve Pfizer/Biontech aşı sertifikası bulunanlara PCR ve karantina uygulanmayacak"

Valilik: Aşısı Olanlara PCR ve Karantina Yok

Edirne Valiliği'nden yapılan açıklamada, Sinovac ve Pfizer/Biontech aşı sertifikası bulunan kişilerin PCR testi ibraz etmeden Bulgaristan'a gidebileceğini aynı şekilde Bulgaristan vatandaşlarının da Edirne'ye gelebileceğini bildirdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Edirne Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün itibariyle vatandaşlarımızın Türkiye'de yetkili makamlarca tanzim edilen Covid-19 bağışıklık/aşı sertifikalarının (Sinovac ve Pfizer/Biontech aşıları) bulunması halinde ayrıca PCR testi ibrazı ve/veya karantina uygulamasına tabi olmadan Bulgaristan'a seyahat edebileceklerdir.

Bulgaristan vatandaşlarının da Bulgaristan yetkili makamlarınca tanzim edilmiş Covid-19 bağışıklık/aşı sertifikalarının bulunması halinde (2. dozdan en az 14 gün sonra) Türkiye'ye PCR testi ibrazı ve/veya karantina zorunluluğundan muaf bir şekilde girmelerine izin verilecektir.

Yaşları (18 yaş altı) nedeniyle aşı olmayan Bulgaristan vatandaşlarının aşı sertifikası hamili aileleri ile beraber seyahat etmeleri halinde, yukarıdaki maddeler kapsamında test ve karantinadan muaf tutulacaktır."

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülüyorum
Gülüyorum - 3 hafta Önce

Aşı olunca bulastiricilik devam ediyor. Bakalım bakanlık ne diyecek.

mehmet
mehmet - 3 hafta Önce

Böyle bir saçmalık olamaz kimse sağlıklı bir insana karantina uygulayamaz.. Kimse sağlıklı bir insanı aşıya zorlayamaz bunların tümü anayasay ve insan haklarına aykırı..

Edirne
Edirne - 3 hafta Önce

Yeterki Bulgar parası gelsin diyorsunuz yani. Alınan karar yasalara aykırı bir karardır. Hiç bir tıbbi müdahalenin yapılmayışı kişilerin dolaşım haklarını sınırlayamaya sebep değildir.

HASAN KARAKELLE
HASAN KARAKELLE - 3 hafta Önce

ASACAKSIN İBRETİ ALEM İÇİN BU GAVATI

Sağlık
Sağlık - 3 hafta Önce

Saglik bakanlığından başka herkes bi karar alır oldu...bakanligin zaten bir ağırlığı olsa şimdiye bakan istifa ederdi ama bakanlık bakanlık olmaktan çıkmış hükümetteki herkesin kuklası olmuş....ne bakanı nede onun bilim kurulunu dinleyen yok onlar eğer bu salgında bir basarisizlik olursa topun ağzındaki kişiler hepsi bu...

SIRADAKİ HABER