Vali: Her Gün Bir Önceki Günden Az Aşı Yapıyoruz

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, aşılama rakamlarının beklentinin altında olduğunu belirterek, "İlimizin hiçbir noktasında aşı sirkülasyonu istediğimiz ölçüde değil. Giderek de bir düşüş söz konusu. Her gün bir önceki günden daha az aşı yapıyoruz. Bu hiç istediğimiz bir durum değil" dedi

Vali: Her Gün Bir Önceki Günden Az Aşı Yapıyoruz


Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, bir AVM'de vatandaşları bilgilendirme amaçlı kurulan standı gezdikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ayaz, aşılama oranının beklentinin altında olduğunu ifade ederek, vatandaşları aşı olmaya davet etti.

"Arkadaşlarımız gönüllü olarak 24 saat aşı yapmaya razı"

Günlük 4 bin 500'ün üzerinde aşı yapma potansiyeline sahip olduklarını belirten Ayaz, şunları kaydetti:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"İlimizin hiçbir noktasında aşı sirkülasyonu istediğimiz ölçüde değil. Giderek de bir düşüş söz konusu. Her gün bir önceki günden daha az aşı yapıyoruz. Bu hiç istediğimiz bir durum değil. Onun için biz günlük 4 bin 500'ün üzerinde çok rahat aşı yapabilecek potansiyele sahibiz. Keşke talep olsun bunu biz arkadaşlarımız gönüllü olarak 24 saat aşı yapmaya razı. Keşke talep olsa. Bunu yukarı da çekeriz. Ama maalesef randevu sayıları bunun çok çok altında. Potansiyelimizin yüzde 50'sini bile kullanamıyoruz."

"Elimizdeki en büyük silah aşı"

Ayaz, "Özellikle gençlerimize seslenmek istiyorum. Lütfen aşılarını olsun. Virüsün gidecek yeri olduğu sürece bu hastalık yayılmaya devam edecek. Artık vatandaşımız genel manada hastalığın bittiğini düşünüyor. Şu anda elimizdeki en büyük silah aşı. Eğer bu olmazsa önümüzdeki günlerde daha fazla vaka, daha fazla hasta, daha fazla ölüm, Allah muhafaza görürüz hep beraber. Hastanemizdeki durum iyi ama yine hafta sonu iki vefatımız daha oldu. Geçen hafta vermiş olduğumuz 419 sayısı 421'e yükseldi. Hastalık hala devam ediyor, bunu tekrar söylüyoruz. Bundan kurtuluşun en büyük reçetesi de elimizdeki en önemli silah aşı" ifadesini kullandı.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 4 hafta Önce

elhamdülillah cehalet diz boyu.

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Millete zorla mi yapacaksınız bu aşıyı zaten olanlarda günü kurtarmak yasaklar kalksın gezelim eğlenelim havasında aşı oluyor.ilerde neyle karşılaşacağımız ise belli değil.yaptiran yaptırır yaptırmayan yaptırmaz.keske en başından beri dürüst olup da herkesin güvenini kazansaydı bakanlık.

Gel gel
Gel gel - 3 hafta Önce

Hazırlanın Pazara ineriz böyle giderse.

SIRADAKİ HABER