Vaka Rekoru: 68 Bin 413 Yeni Vaka

Ülkemizdeki koronavirüs vaka sayıları dünün ardından bugün de rekor kırdı. 6 Ocak'ta kaydedilen 24 saatlik verilere göre, 68 bin 413 vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 143'ten 156'ya yükseldi. İyileşen hasta sayısı 25 bin 502 olurken toplam 418 bin 823 PCR testi yapıldı. Ayrıca vaka sayıları dün 66 bin 467'yle rekor kırmıştı.

Vaka Rekoru: 68 Bin 413 Yeni Vaka

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. 6 Ocak'ta açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 68 bin 413 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı 156 olarak belirlendi. Tedavisi tamamlanan 25 bin 502 hasta taburcu olurken bugün 418 bin 823 test yapıldı.

Bakan Koca da sosyal medya hesabından vaka tablosuyla ilgili paylaşımda bulundu. Bakan Koca, "Kapalı, havalandırması kısıtlı ortamlarda, maske kullanılmayan restoran ve kafeteryalarda uzun süre kalınmamalı. Katılımın fazla olduğu toplantılar, ev içi kalabalık ve uzun süreli buluşmalar, eğlence mekânları bulaşmayı artırmaktadır. Tedbirlerin önemi fazlasıyla artmış durumda.." ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Son Dakika: Türkiye'de 6 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 156 kişi vefat etti, 68 bin 413 yeni vaka tespit edildi

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama oranı ortalama yüzde 91,89 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 83,45 olurken 1., 2. ve 3. doz aşısını yaptıran vatandaş sayısı toplamda 134 milyon 863 bin 259'a yükseldi.

Son Dakika: Türkiye'de 6 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 156 kişi vefat etti, 68 bin 413 yeni vaka tespit edildi

Sağlık Bakanlığı, aşılama yapılan tekil kişi sayısını da paylaştı. Buna göre; Türkiye'de 57 milyon 36 bin 87 kişi ilk doz aşısını yaptırdı. İkinci doz aşı yaptıranların sayısı 51 milyon 798 bin 496 olarak kayıtlara geçerken, 3. doz uygulamasında 20 milyon 715 bin 3 kişiye aşı yapıldı.

Öte yandan dün ülkemizde koronavirüs nedeniyle 143 kişi hayatını kaybederken 66 bin 467 de yeni vaka tespit edilmişti.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Rıza
Ali Rıza - 3 hafta Önce

İnsanlara bi rahatlama geldi artık haberler azdı korkuları bitti ama yoğun bakımların farkında değiller çok önemliymiş gibi avmlerde, komşu gezmelerinde, tatillerde ve sokaklarda geziyorlar. Mecburi olanlara ve kurallara uyanlara sözüm yok ama tekrar kontroller gelmeli ceza sistemine yeniden geçilmeli acımadan cezaları yazın bakalım tekrar vakalar azalır.

saglık çalışanları
saglık çalışanları - 3 hafta Önce

Daha yılbaşında millet içiçe bir halde eğlendi eee şimdi ise vakalar 70 bine dayandı daha artacak gibi bizler çalışalım canımız çıksın millet iyileşsin diye ama boşa kürek çekiyoruz böyle mücadele mi olur yahu hiçbir tedbir alma herşeyi sağlık çalışanlarından bekle öyle ya birileri keyif yapıyor birilerini canı çıkiyor bizler de bırakalım o zaman nede olsa boşa çabalıyoruz değil mi milyonlarca lira boşa gidiyor tedavilere ilaçlara testlere yazık günah değil mi bu paralar bütün milletin nede kimse buna birşey demiyor bir şey yapmıyor nereye kadar böyle devam edeceğiz bizlerde insanız tukendik bittik artık madem herşey serbest bizler neden böyle çabalamak zorunda kalıyoruz ki emeklerimiz boşa gidiyor
bunlar yetmez gibi bunca emeğe karşılık kamuda en düşük maaşı alıyoruz,şiddet tavan yapmış durumda,

SIRADAKİ HABER