Uzmanı açıkladı! 2. el araba alma zamanı mı satma zamanı mı?

Uzmanı açıkladı! İkinci el araba alma zamanı mı satma zamanı mı? İkinci arabalarda durmayan yükseliş nereye kadar devam edecek? sektörün önemli isimlerinden Orhan Ülgür İkinci el araba alma zamanı mı satma zamanı mı? sorusuna cevap verdi

Uzmanı açıkladı! 2. el araba alma zamanı mı satma zamanı mı?

Otomobil yazarı Emre Özpeynirci 2Plan İcra Kurulu Başkanı Orhan Ülgür ile yaptığı röportajda ikinci el araba piyasasına yönelik önemli soruların cevabını aldı.
Programda koronavirüs ve çip krizi gibi nedenlerle sıfır otomobil piyasasında yaşanan fiyat artışlarının ikinci ele yansımaları konuşulurken son gelen aşamada ikinci el araba alma zamanı mı satma zamanı mı? sorusunun cevabı arandı.

İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI YUKARI ÇIKACAK MI?

Emre Özpeynirci’nin “İkicni el araba piyasasından artışlar görecek miyiz” şeklindeki bu kritik sorusuna Orhan Ülgü şöyle cevap verdi:


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Bunun gibi “Alma zamanı mı satma zamanı mı” gibi sorular bize hep soruluyor. Bu durum kişiye göre değişen bir durum. Biz genel olarak ikinci el araba piyasasına baktığımızda fiyatları yukarı doğru çıkaran faktörleri iyi bilmemiz lazım. Hammadde problemlerinin dışında akaryakıt fiyatlarının artmasıyla lojistik problemi de eklemek lazım. Buna baktığımızda bu durumlar maliyetlere direk yansıyacak faktörlerdir. İkinci el araba fiyatları belirli bir periyotta sıfır araba fiyatlarını takip ediyor. Günün sonunda benim şahsi fikrim. Olması gerektiği gibi sıfır yukarı çıktıkça ikinci el de çıkacaktır

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER