Ülkemizde Salgında Tüm Zamanların En Yüksek Ölüm Oranı

Türkiye'de son 24 saatte 322 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 61 bin 028 kişinin testi pozitif çıktı, 346 kişi hayatını kaybetti.

Ülkemizde Salgında Tüm Zamanların En Yüksek Ölüm Oranı

Sağlık Bakanlığı 20 Nisan 2021 tarihli koronavirüs verilerini açıkladı.

Türkiye'de son 24 saatte 322 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 61 bin 028 kişinin testi pozitif çıktı, 346 kişi hayatını kaybetti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Ağır hasta 3 bin 375 oldu, 55 bin 592 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 792 bin 129'ye yükseldi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahrettin den masallar
Fahrettin den masallar - 2 hafta Önce

Sayın bakanımız başarı rakamlarını açıklaya dursun durum fena

sağlıksızca alınan numuneler bu sonucu doğurdu
sağlıksızca alınan numuneler bu sonucu doğurdu - 2 hafta Önce

sürüntü pcr testlerini önüne gelen her sağlık çalışanına aldırırsanız elbet olacağı budur.yanlış ve güvensiz sağlıksız alınan numuneler yanlık sonuç veriyor ee hal böyle olunca da pozitif vakalar sokakta başıboş negatifim diyerek geziyor bu testleri covid salgını başladığında hastanelerde hekimler veya laboratuvar teknisyenleri alırken test sayısı ve vaka sayısı bu kadar yüksek değildi şimdilerde ise tam tersi bir tablo var önüne gelen test alıyor ağzımda cubuğu iki dolaştırıyor burnuna da yalancıktan dolaştıryor al sana sürüntü testi normalde hasta olan pozitif olan hasta böyle sağlıksızca alınan test sonucu negatif çıkıyor.ben kendim bizzat yaşadım ilimin hastanesinde bu durumu sağlık personelinin aldığı test bu şekilde olmuştu 1 gün geçmeden enfeksiyon doktorun aldığı test pozitif çıktı demem şu ki bu iş profesyonelce alınsın ha bu arada niyetim diğer sağlık çalışanlarını kötülemek değildir işi ehline vereceksin sağlıksızca alınan numuneler bu sonucu doğurdu. sağlık bakanlığı veya idareciler derhal bu duruma el atmalıdır toplumun sağlığı için covidle mücadele için yoksa yapılan bunca çabalar boşunadır

SIRADAKİ HABER