TURKOVAC'a vatandaşlardan yoğun ilgi!.

Yerli aşı Turkovac, 30 Aralık'tan itibaren tüm şehir hastanelerinde uygulanmaya başlandı ve vatandaşlar aşıya yoğun ilgi gösterdi. Yerli aşıyı beklediği için hiç aşı olmayan ve hatırlatma dozlarını yaptırmak isteyenlerin Turkovac'a yoğun ilgisi de sürüyor. Son bir haftadır aşı için alınan randevuların yüzde 50'sini Turkovac'ın oluşturduğunu belirten Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, "Hâlâ aşı olmamış yaklaşık yüzde 10'luk bir grup var." dedi.. .

TURKOVAC'a vatandaşlardan yoğun ilgi!.

Yerli aşı Turkovac, 30 Aralık'tan itibaren tüm şehir hastanelerinde uygulanmaya başlandı ve vatandaşlar aşıya yoğun ilgi gösterdi. Hastanelerinde açtıkları 3 bin 500 randevunun yüzde 50'sinin Turkovac için olduğunu dile getiren Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, "Bu güzel bir teveccüh vatandaşlarımızın demek ki beklediği ve bağrına basmak için gün saydığı bir gelişmeymiş.

18 yaş üstü yetişkin grubun yüzde 91'inin ilk doz aşısını yapmıştık ama hâlâ yüzde 10'a yakını aşı olmamakta direniyor. Bu grubun azalması için Turkovac faydalı olacak çünkü ilk defa aşı olmaya gelenler var.

Aşı olma oranımızı yüzde 1 bile artırsa çok iyi bir katkı sağlayacak. Bazı aşıları herkes olamıyor ve aşı alternatifi sunması anlamında da çok kıymetli" ifadelerini kullandı.

"TURKOVAC TÜM DÜNYA İÇİN UMUT OLACAK"

Pandemi sürecinde en güvende yürüyen ülkelerin kendi tıbbi cihazlarını, malzemelerini ve aşılarını üreten ülkeler olduğunu söyleyen Yiyit, şöyle devam etti: "Biz de diğer konularla hazırlıklı ve donanımlı hale geldik, aşı da eklenince biz de tamam olduk diyebiliriz. Bundan sonra bizim ülkemiz için korkacak ve endişe edecek bir şey yok. Biz bu aşıyı üretirken çok para kazanmak için değil insanlığa maksimum düzeyde faydalı olabilelim dedik. Dünyanın birçok bölgesi için Turkovac'ın bir umut olmasını ümit ediyorum. Ayrıca, dünyada kendi aşısını üreten 9 ülkeden birisi olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşattı bize. Bundan sonra özellikle tıp alanında ülkemizin markasının adını dolduracak gelişmelerden biri bu aşı olacak çünkü başka aşı çalışmalarının da öncüsü olacak."


"YERLİ AŞIYLA İÇİMİZ RAHAT"

Daha önce 2 doz BioNTech olan 56 yaşındaki Osman Karagöz, "Turkovac daha erken çıksaydı hiç başka aşı olmazdım. Bizim bilim adamlarımıza da devletimize de çok güveniyorum. BioNTech aşısını da Türkler buldu o yüzden çok gururluyuz" şeklinde konuştu.

İlk kez aşı olmaya geldiğini dile getiren 38 yaşındaki Mustafa Yazıcı, "Yerli ve milli aşımızı bekledim çünkü Türk bilim insanlarına güveniyorum. Şu an kendimi daha rahat hissediyorum ve korkmuyorum. Kovid atlattım ama ona rağmen yerli aşıyı bekledim ve şu anda içim rahat bir şekilde aşımı oldum" dedi.

Eşi Cemre Yazıcı ise şunları söyledi: "Turkovac henüz olmadığı için daha önce 2 doz BioNTech oldum ama şu an hatırlatma dozu için yerli aşı varken neden gidip başka aşı olayım. Destek olmak istiyoruz ve devletimize güveniyoruz."


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 


"AİLECEK TURKOVAC'A KOŞTULAR"

Yusuf ve Barika Sağır çifti, çocukları Hacer ve Mehmet Ali Sağır ile birlikte ailecek yerli aşı Turkovac'ı tercih etti. Yerli aşıya güvendikleri için özellikle beklediklerini ifade eden Sağır ailesi, Turkovac için gururlu olduklarını ve destek olmak istediklerini dile getirdi. Kendi memeleketimizin ürünü, yerli aşıya güveniyoruz.
 

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeni TÜRKİYE
Yeni TÜRKİYE - 1 hafta Önce

Turkovac nefretçilerine sesleniyorum laf attığınız hekim veteriner yani sizdrn daha zekiymiş faydalıymış ki tüm insanlığa faydalı olanı yapmış. Bazı doktorlarda (ttb) ileri geri konuşuyorlar. Tabiki kılıçtaroğlunun ssk müdürü olduğu zamanı özlerler. O zaman çoğu doktorun özel muaynanesi vardı tahlilleri devlette yaptırıp sonuçları kendi muaynanesinde açıklıyordu, şayet sonuç ameliyatsada devlette yapıyor ama bıçak parasınıda indire gandi yapıyorlardı. hipokrat falan hikaye muslukları kesildi ya yeni düzende

Ergani
Ergani - 1 hafta Önce

İnşAllah çok başarılı olur virüs yok olur Allah yardımcımız olsun. İçimizde o kadar hain var ki mutlaka yerli aşımıza da bir sebeb bulurlar Devletimize güvenim tam Aykut kardeşimi tebrik ederim başarısının devamını dilerim

Bilim ve İlim
Bilim ve İlim - 1 hafta Önce

Sağlıkçı var aşı üretir, sağlıkçı var bilim için çalışır, sağlıkçı var hayat için mücadele eder, sağlıkçı var masa başından elindeki telefonundan para için çalışır, sürekli açlıktan yakınır, fakirmiş numarası yapar.

maskeli sağlıkçı
maskeli sağlıkçı - 1 hafta Önce

Alman aşısı ilk çıktığında yere göğe sığdıramıyanlar yan etkilerini görünce sesleri kesilmişti. bizdeki alman hayranlığı hatta batı hayranlığı son bulmadan gelişme olmaz. mrna aşılar yerine inaktif turkovac tercih edilmemli. şahsi tavsiyem.

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 1 hafta Önce

Yiyit amcanın söylediğine inanmayın. Beni hastanem fln diye bi lafları vardı kendisi çok da donanımsız olduğundan TTB başkanı tarafından direkt mat edilmişti.

Osman Durmuş
Osman Durmuş @Ahmet Demircan - 1 hafta Önce

Senin Turkovac hasetliğin nefrete dönüşmüş durumda hiç bir şey bulamadın doktorumu karalıyorsun. Terörü öven açıklamalar yapan TTB'nin elemanı olursan şaşırmıyorum. Siz özelikle gelip iftira ve karalama kampanyası yapıyorsun.

SIRADAKİ HABER