Türkiye Gazetesi: Memur Zammı % 30'a Tamamlanacak

Memur ve emekli zammı % 30'a tamamlanacak!

Türkiye Gazetesi: Memur Zammı % 30'a Tamamlanacak

TÜİK’in bugün açıklayacağı enflasyon verileri ışığında belirlenecek memur ve emekli maaşlarında yüzde 30 oranında zam yapılması bekleniyor.

Türkiye Gazetesi'nden Ebru Karatosun'un haberine göre; Yılın ilk Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün toplanıyor. Külliye’de yapılacak toplantının ana gündem maddesi, memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam olacak. TÜİK tarafından enflasyon verileri de bugün açıklanacak. Bu doğrultuda, Kabine toplantısından memur ve emekli maaşlarında yüzde 30 oranında zam yapılması konusunda bir karar çıkması bekleniyor.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YENİ TEDBİRLER MASADA

BAKAN KOCA YENİ VERİLERİ PAYLAŞACAK

Omicron varyantıyla birlikte artışa geçen vaka sayıları da kabinenin gündeminde olacak ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuyla ilgili olarak son Bilim Kurulu toplantısı verilerini de Kabine üyeleriyle paylaşacak. Toplantıda, söz konusu vaka sayılarındaki bu artışın hastaneye yatış, yoğun bakım ve entübe sayılarına nasıl yansıdığı ele alınacak. Bu çerçevede, mevcut tedbirler gözden geçirilecek ve yeni önlemlerin alınıp alınmayacağı değerlendirilecek. Ayrıca, yerli aşı TURCOVAC uygulamasındaki son durum da gündeme gelecek başlıklar arasında yer alıyor.

YASAMA ÇALIŞMALARI

TBMM, yarın yoğun bir gündemle mesaiye başlayacak. Ekonomiden yargıya, sağlıktan eğitime kadar toplumun her kesimini ilgilendiren birçok alanda yeni düzenlemeler hayata geçirilecek. Bu kapsamda, Kabine toplantısında yeni yılda Meclis gündeme gelecek konularla ilgili de değerlendirmelerin yapılması bekleniyor.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı
hakkı - 2 hafta Önce

bizi buraya yorum yapmayın diye tehdit eden enbesiller bizi böyle şeylerlemi korkutuyorsunuz yazmaya devam

Söz Veriyorum
Söz Veriyorum @hakkı - 2 hafta Önce

Mansurun yancısına bak sen korkmuyormuş sen devletimi karalayacaksın Cumhurbaşkanımıza hakaret edeceksin burda trollük yapacaksın üstüne birde maaş mı alacaksın. Hadi görelim el mi yaman bey mi

Hale
Hale - 2 hafta Önce

Boşuna yer yapmayın. En az yüzde kırk enfazla yüzde elli olmalı.

CESET 25
CESET 25 @Hale - 2 hafta Önce

POŞET 25 KURUŞTAN 30 KURUŞ OLMADIGI SURECE SIKINTI YOK

SIRADAKİ HABER