Tüm partiler sıcak bakıyor... Emekli vekillerin maaşına zam gündemde

Tüm partiler sıcak bakıyor... Emekli vekillerin maaşına zam gündemde

Yeni yıla girilmesiyle birlikte artan asgari ücret ve memur maaşlarından sonra, emekli milletvekilleri de maaşlarının artırılması için Meclis'te kulis çalışmalarına başladı.

Bütçe görüşmeleri sırasında bir kez denenen, ancak uzlaşma olmadığı için hayata geçirilemeyen emekli milletvekili maaşlarının artış sisteminin değiştirilmesi çalışmaları, TBMM'nin tatilinin ardından yeniden gündeme geldi.

Türk Parlamenterler Birliği yönetimi, parti gruplarını ziyaret ederek, taleplerini dile getirdiler. AK Parti yönetimi de konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletti.

TÜM PARTİLER SICAK BAKIYOR

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre Erdoğan'ın, "Tüm partiler destek verirse düzenleme yapalım." dediği aktarıldı.

Bunun üzerine AK Parti yönetimi, muhalefetle görüştü. CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP düzenlemeye sıcak baktı.

20 BİN LİRAYA ÇIKACAK

Hazırlanan maaş artışı teklifinin, Genel Kurul görüşmeleri aşamasında gündeme gelebileceği öne sürülüyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Parti kurmayları, bu düzenlemenin sadece emekli vekilleri ilgilendirdiğini, 16 bin 400 lira olan maaşın bu düzenleme ile 20 bin liraya ulaşacağını belirtti.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
şahin erdem
şahin erdem - 1 hafta Önce

maaşlarına zam olunca partilerin hepsi birleşiyor vatan savunmasında böyle birliktelik olmuyor yazıklar olsun

Tedinim miyav
Tedinim miyav - 1 hafta Önce

Ne yapsınlar garibanlar sizde vekil olaydım iz 2 yıl calisaydiniz 3 ay dan 6 ay izinli olsaydınız sizinde olsaydı miyav miyav miyavda miyavvv oysa size kim dedik saglik personeli doktor ebe hemşire olunda iyileştirmeniz hal çıkmasın hangi si öncelikli cevabı 1 olanlar vekil emekli ler 2 ise saglik personeli hangisi önemli biliyormusunuz elektrik zammi ve dogalgaz zammi şöyle bir yüzde 10 arttı mı vekil emekliler tamam ama saglik personeli için birşey diyemem olsun devletimizi yinede seviyoruz karanlıkta otururuz sanki elektrik vardiya bizim yakmadı oksfordda üniversite vardiya bizim okumadık en iyisi boşver

SIRADAKİ HABER